Ministerstvo zahraničí upozorňuje na řadu bezpečnostních rizik ve Venezuele

26.01.2019 8:37 | Zprávy

Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje, že vzhledem k současné napjaté situaci existuje ve Venezuele řada bezpečnostních rizik.

Ministerstvo zahraničí upozorňuje na řadu bezpečnostních rizik ve Venezuele
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje zvážit případnou cestu do Venezuely, ve které v současnosti panuje velmi napjatá politická a bezpečnostní situace. Není vyloučené zvýšené množství manifestací ve všech větších městech a s tím související riziko střetu s bezpečnostními složkami státu.

Celkově špatná bezpečnostní situace je dlouhodobým rizikem v hlavním městě Caracasu a vyplývá ze špatné ekonomické situace v zemi. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje se cestám do hlavního města zcela vyhnout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Proč zřizovat nějako krizovou komisi?

Kdo by měl být jejím členem? Kdo by ji jmenoval? Na jak dlouho? A jestli se může sejít a rozhodovat nějaká komise, proč by nemohl i parlament? Nějak to nechápu a myslím, že by o zásadních věcech měli rozhodovat politici, které si volíme ne bůh ví kdo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Téma zemědělství přilákalo stovky návštěvníků

22:03 Úřad vlády: Téma zemědělství přilákalo stovky návštěvníků

V zahradě Strakovy akademie se v sobotu uskutečnila první tematická akce pro veřejnost, zaměřená na …