Ministerstvo zahraničních věcí: ČR projde přezkumem stavu lidských práv

04.11.2017 12:06 | Zprávy

Česká republika projde 6. 11. 2017 v Ženevě svým třetím univerzálním periodickým přezkumem stavu lidských práv. Mechanismu založeného v rámci Rady OSN pro lidská práva se účastní všechny státy světa. Spočívá v mezinárodním dialogu o stavu lidských práv, kdy si jednotlivé státy mohou vzájemně dávat doporučení k jeho zlepšení. Česká republika již prošla přezkumem v letech 2008 a 2012, nyní půjde o třetí přezkum.

Ministerstvo zahraničních věcí: ČR projde přezkumem stavu lidských práv
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Česká republika zmíněný mechanismus dlouhodobě podporuje a aktivně se podílí na přezkumech jiných států. Ke svému vlastnímu přezkumu předložila ČR národní zprávu, jež se soustředí na informace o naplňování doporučení z předchozího přezkumu. Delegaci ČR na jednání povede náměstkyně ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, Martina Štěpánková. Vedle Úřadu vlády v ní budou zastoupeni pracovníci ministerstev zdravotnictví, práce a sociálních věcí, školství, mládeže a tělovýchovy, vnitra, spravedlnosti a ministerstva zahraničních věcí.

Průběh univerzálního periodického přezkumu stavu lidských práv v ČR lze sledovat na internetu, později i ze záznamu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Pohyb

Dobrý den, co se týká pohybu, cyklostezky se staví, ne můj vkus někdy až moc a hlavně na úkor ostatních, třeba i chodců. Plánujete rozšiřovat i stezky pro chodce, kam nebudou smět kola, tak abyste po nich mohl jít třeba v bez obav s dětmi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Koněpruské jeskyně otevřely brány již od února, turisty zve i Zbrašov

22:08 Správa jeskyní: Koněpruské jeskyně otevřely brány již od února, turisty zve i Zbrašov

Koněpruské jeskyně v srdci Českého krasu u Berouna je nově možné si prohlédnout i v zimě, od počátku…