Ministerstvo zahraničních věcí: Do Sýrie dorazila česká humanitární pomoc

18. 7. 2017 17:47

Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Ministerstvo obrany ČR a Český červený kříž (ČČK) doručily vojenským letadlem Armády ČR 18. července 2017 další humanitární pomoc do Sýrie.

Ministerstvo zahraničních věcí: Do Sýrie dorazila česká humanitární pomoc
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Humanitární pomoc byla za přítomnosti velvyslankyně ČR v Sýrii Evy Filipi a ředitele Úřadu ČČK Josefa Konečného předána zástupcům Syrského arabského červeného půlměsíce (SARC), který poskytuje péči ve 144 zdravotnických zařízeních pokrývajících cca 2 miliony pacientů. SARC navzdory obtížné situaci působí na většině syrského území, a to bez ohledu na to, která ze stran konfliktu toto území aktuálně kontroluje.

Pomoc obsahuje 177 zdravotnických přístrojů v hodnotě 4 miliony Kč. Jedná se o autoklávy, infuzní pumpy, glukometry, oxymetry, dýchací přístroje či inhalátory a další materiál. Cílem je poskytnout zdravotní péči obyvatelstvu Sýrie, které trpí dlouhotrvajícím konfliktem. Dodávku dále doplnily hračky z veřejných sbírek určené pro děti z vysídlených rodin.

Výše zmíněná pomoc je součástí vládního programu Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016 – 2019, který vychází z relevantních rezolucí RB OSN. Vedle těchto dodávek podporuje ČR také poskytování zdravotní péče, náhradních obydlí, potravin i vzdělávání konfliktem postiženému obyvatelstvu v Sýrii i syrským uprchlíkům v sousedních zemích. V roce 2016 tato pomoc přesáhla hodnotu 200 mil. Kč. V tomto roce ČR plánuje na pomoc Sýrii a regionu vynaložit 224 mil. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská a sociální rada Mostecka: Regionální tripartita se sešla poprvé v novém roce

22:58 Hospodářská a sociální rada Mostecka: Regionální tripartita se sešla poprvé v novém roce

První jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM) v roce 2020 mělo velmi nabitý program.