Ministerstvo zahraničních věcí: Lednové zasedání Rady pro zahraniční věci

23.01.2023 19:18 | Tisková zpráva

Ruská agrese na Ukrajině a situace Sahelu a pobřežních států západní Afriky. To budou hlavní témata setkání ministrů zahraničí členských států EU. Ti se v pondělí 23. ledna 2023 sejdou v Bruselu k pravidelnému zasedání Rady pro zahraniční věci. Českou delegaci povede ministr zahraničí Jan Lipavský. Kromě samotného jednání Rady čekají unijní ministry také setkání s palestinským premiérem nebo šéfem Mezinárodní agentury pro atomovou energii.

Ministerstvo zahraničních věcí: Lednové zasedání Rady pro zahraniční věci
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

V rámci diskuze k ruské agresi se budou šéfové diplomacií věnovat další podpoře Ukrajiny, a to jak v politické, tak i vojenské, finanční nebo humanitární oblasti. Mezi hlavní body podpory patří podpora ukrajinské armády v chladných podmínkách, energetika, finanční pomoc Evropské unie, odpovědnost za ruské zločiny, sankce nebo potravinové zabezpečení země.

Debata o Sahelu a pobřežních státech západní Afriky se zaměří na aktuální situaci v oblasti a další možný vývoj, humanitární pomoc EU a možnosti mezinárodního společenství přispět ke stabilizaci regionu.

Kromě další agendy se pak ministři setkají s palestinským premiérem Muhammadem Ištajjou.

Radě bude předcházet pracovní snídaně unijních šéfů diplomacií s generálním ředitelem Mezinárodní agentury pro atomovou energii Rafaelem Grossim. Hlavním tématem bude situace na Ukrajině a rozmístění expertů do ohrožených ukrajinských jaderných elektráren.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Unikátní školicí centrum přilákalo stovky zvědavců

13:07 ČEZ: Unikátní školicí centrum přilákalo stovky zvědavců

Do posledního zaplnili zájemci volná místa na prohlídce speciálního Centra přípravy personálu jadern…