Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje při cestě do Španělska zvýšenou opatrnost

18.08.2017 15:34 | Zprávy

Ve čtvrtek 17. 8. došlo kolem páté hodiny odpoledne na hlavní turistické třídě Barcelony Ramblas k teroristickému útoku. V důsledku útoku zemřelo 13 osob a více než 100 osob bylo zraněno. Oběti byly identifikovány ze 34 zemí. Katalánské úřady nicméně upozorňují, že u některých obětí ještě nedošlo k úplné identifikaci státního občanství. Čeští občané nejsou mezi oběťmi prozatím hlášeni.

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje při cestě do Španělska zvýšenou opatrnost
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

MZV ČR doporučujeme všem cestovatelům do Španělska zachovávat zvýšenou opatrnost, a to zejména v turistických oblastech a ve velkých městech, kde se předpokládá zvýšená koncentrace osob, sledovat aktuální zpravodajství a důsledně dbát pokynů bezpečnostních složek.

Letiště a autobusová i vlaková nádraží prozatím fungují bez větších problémů. Cestovatelé by přesto měli počítat s větší časovou rezervou nutnou k přepravě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jak jste se dostal k utajovaným informacím?

Proč to nechcete prozradit? Nebo o ničem nevíte a zase jste lhal? A budete žádat o vyšší prověrku? Myslíte, že máte šanci ji vůbec dostat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechInvest a ČEPS prohlubují spolupráci na inovacích v energetice

22:31 CzechInvest a ČEPS prohlubují spolupráci na inovacích v energetice

Agentura CzechInvest a provozovatel přenosové soustavy ČEPS pokračují ve strategickém partnerství.