Ministerstvo zahraničních věcí hostí setkání ke stavu lidských práv v ČR

08.12.2017 9:16

U příležitosti blížícího se mezinárodního dne lidských práv pořádá Ministerstvo zahraničí ČR ve spolupráci s Úřadem vlády ČR dne 8. prosince 2017 v Černínském paláci setkání ke stavu lidských práv v České republice.

Ministerstvo zahraničních věcí hostí setkání ke stavu lidských práv v ČR
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Nezbytnou součástí důvěryhodné podpory lidských práv ve světě je i reflexe vlastního stavu ochrany lidských práv. Cílem expertního semináře proto bude zahájení diskuse napříč státní správou, s nevládními organizacemi a akademickou obcí k tomu, jak nejlépe v následujících pěti letech využít doporučení z třetího cyklu Univerzálního periodického přezkumu stavu lidských práv v České republice, který proběhl v rámci Rady OSN pro lidská práva dne 6. listopadu tohoto roku v Ženevě.

Univerzální periodický přezkum stavu lidských práv je politickým dialogem na půdě Rady OSN pro lidská práva, v jehož rámci si státy vzájemně udílejí doporučení ke zlepšování stavu lidských práv. V listopadu 2017 prošla Česká republika tímto mechanismem již potřetí a obdržela při něm 201 doporučení. Po expertní analýze obdržených doporučení se k nim vláda ČR vyjádří před zasedáním Rady OSN pro lidská práva v březnu 2018.

Oslavou Dne lidských práv si každoročně mezinárodní společenství připomíná přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN dne 10. prosince 1948.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Přistižen při výrobě pervitinu

22:30 Celní správa: Přistižen při výrobě pervitinu

Trestním stíháním dvou Čechů obviněných z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omam…