Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na využívání hraničních přechodů v Chorvatsku

21.07.2017 8:07 | Zprávy

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje české turisty, aby k přechodu hranic při cestách do Chorvatska přes Slovinsko používali výhradně mezinárodní hraniční přechody, nikoliv přechody, které jsou určené pouze malému pohraničnímu styku.

Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na využívání hraničních přechodů v Chorvatsku
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Za poslední období bylo zaznamenáno vícero pokusů o přechod slovinsko-chorvatské hranice i mimo mezinárodní hraniční přechody, např. na přechodu Meje-Žlogonje, který je určen pouze místním obyvatelům se zvláštním povolením a přes který je mezinárodní přeprava zakázána. Cestovatelé jsou z těchto přechodů navraceni zpět.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Větrné elektrárny

Já proti nim ani nic nemám, ale myslíte, že u nás budou k něčemu? Že tu na ně jsou klimatické podmínky? Podle mě jich pár mít můžeme a máme, ale rozšiřovat je ve velkém myslím nebude mít žádný efekt, protože tu prostě ty podmínky pro jejich provoz nejsou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Lesní plody na prodej? Nezapomeňte na daně

7:23 Finanční správa: Lesní plody na prodej? Nezapomeňte na daně

Prodej lesních plodů, přebytků ze zahrádky či zavařenin může být příjemným přivýdělkem. Je ale dobré…