Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na zvýšené nebezpečí na Bali

24. 9. 2017 16:20

Zvýšená vulkanická aktivita sopky Agung na ostrově Bali

Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na zvýšené nebezpečí na Bali
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí
reklama

V posledních dnech došlo k opětovnému zvýšení vulkanické aktivity činné sopky Agung v provincii Karangasem na východě ostrova Bali. Dne 22.9. úřady v oblasti Karangasem zvýšily v souvislosti s obnovenou aktivitou sopky bezpečnostní stupeň z úrovně 3 („pohotovost“) na úroveň 4 („ostražitost“). V perimetru do 12 km kolem kráteru sopky došlo k evakuaci místního obyvatelstva i turistických resortů, včetně resortu Relax na severovýchodním pobřeží ostrova, který je hojně navštěvovaný českými turisty.

Ostatní turistické resorty na Bali, včetně resortů v jižní části ostrova kolem hlavního města Denpasaru, jsou prozatím mimo bezprostřední ohrožení. Letecké spojení na Bali není v souvislosti s obnovenou aktivitou sopky aktuálně nijak dotčeno. Nelze však vyloučit, že v případě zhoršení bezpečnostní situace budou přijata další omezení.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českými turistům na Bali, aby se vyvarovali vstupu do evakuovaného perimetru kolem kráteru sopky a aby sledovali aktuální vývoj situace prostřednictvím místních médií a informací místních úřadů.

V případě nouze se čeští občané mohou telefonicky obrátit na stálou konzulární pohotovost Zastupitelského úřadu v Jakartě (+62 811 1941 251) nebo na Honorární konzulát ČR na Bali (+62 813 3921 0909).

Všem českým občanům cestujícím na ostrov Bali doporučujeme se před cestou zaregistrovat do databáze Ministerstva zahraničních věcí DROZD (ZDE).

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSÚ: Roznos listinných formulářů téměř končí, komisaři řeší v terénu poslední pochůzky

18:08 ČSÚ: Roznos listinných formulářů téměř končí, komisaři řeší v terénu poslední pochůzky

Tři týdny roznášeli sčítací komisaři do domácností listinné sčítací formuláře a jejich hromadné poch…