Ministerstvo zdravotnictví: Antibiotik je pro další období dostatek

26.11.2023 16:13 | Tisková zpráva

Ve čtvrtek 23. listopadu proběhlo další pravidelné jednání pracovní skupiny pro dostupnost léčiv za účasti zástupců Ministerstva zdravotnictví, distributorů léčiv, Státního ústavu pro kontrolu léčiv a prezidenta České lékárnické komory Aleše Krebse.

Ministerstvo zdravotnictví: Antibiotik je pro další období dostatek
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Podle informací od držitelů licence, distributorů a Státního ústavu pro kontrolu léčiv je antibiotik pro děti a dorost, léků na horečku a kašel nebo dalších léčiv pro další období dostatek.

„Do České republiky jsou průběžně zaváženy penicilinové suspenze. Přesto může docházet k lokální nedostupnosti. Situace z konce loňského roku by se neměla opakovat a díky mimořádným dodávkám ze zahraničí a intenzivním jednáním s držiteli licence i distributory očekáváme dostatečné pokrytí potřeby. Penicilinové tablety jsou nadále plošně dostupné,“ řekl náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček.

I nadále platí, že každý pacient v České republice dostane účinnou antibiotickou léčbu. Během prosince má do České republiky dorazit větší množství nejen penicilinových suspenzí, a i v dalších měsících jsou očekávány kontinuální dodávky antibiotik.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Po zvýšení příspěvku na péči je nutné zajistit i jeho pravidelnou valorizaci

22:04 Ombudsman: Po zvýšení příspěvku na péči je nutné zajistit i jeho pravidelnou valorizaci

Zvýšení příspěvku na péči, které v pátek odsouhlasila Poslanecká sněmovna, se nevztahuje na nejnižší…