Ministerstvo zdravotnictví: Odezva Centrálního úložiště elektronických receptů je pouze několik sekund

03.02.2018 21:23 | Zprávy

Ministerstvo zdravotnictví zásadně odmítá kritiku lékárníků, která zazněla dnes na Celonárodním sněmu lékárníků v Brně, že eRecepty zdržují od práce. Doba odezvy s Centrálním úložištěm elektronických receptů je téměř zanedbatelná.

Ministerstvo zdravotnictví: Odezva Centrálního úložiště elektronických receptů je pouze několik sekund
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Komunikace lékařských a lékárenských softwarů s  úložištěm se v průměru pohybuje v jednotkách sekund, tedy podobně například jako platba kartou. V případě výpadku internetu, mají lékárníci možnost zavolat na speciální linku pro farmaceuty, na které jim zaměstnanci Státního ústavu pro kontrolu léčiv ověří správnost eReceptu a lékárník tak může lék pacientovi bez problémů vydat.

eRecept již dnes přináší přínosy pro lékaře, pacienty i lékárníky. Nový systém nabízí pacientům vyšší míru bezpečí při výdeji léku a více možností předání receptu. Lékař může pacientovi eRecept vystavit nejen v papírové podobě, ale také zaslat formou sms, emailem nebo předat prostřednictvím webové a mobilní aplikace. Lékař má díky eReceptu možnost ověřit si, zda si lék pacient v lékárně skutečně vyzvedl a předepsat léky i bez nutnosti být v ordinaci. Lékař může na dálku eRecept také opravit či stornovat. Lékárníci mají jistotu, že eRecept není možné zfalšovat, snižuje se také riziko záměny léků.

Je pravda, že bývalé vedení resortu zdravotnictví nepřipravilo projekt eReceptu se slíbenými funkcionalitami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Foldyna

Pane předsedo, co uděláte s Foldynou? Nemyslíte, že by měl urychleně vysvětlit, proč byl vykázán z domu a proč mu policie zabavila zbraně? A jestli se prokáže, že se dopustil domácího násilí, doufám, že ho neprodleně vysloužíte ze strany a budete po něm požadovat rezignaci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Embraer oficiálně předal první C-390 Millennium

19:15 Armáda ČR: Embraer oficiálně předal první C-390 Millennium

Vzdušné síly AČR včera odpoledne oficiálně převzaly na 24. základně dopravního letectva v Praze prvn…