Ministerstvo zdravotnictví: Psychiatrická nemocnice Brno má nového ředitele

27. 5. 2019 22:22

Výběrová komise složená z patnácti představitelů odborných společností, profesních komor, odborů a zástupců ministerstva zdravotnictví většinou hlasů doporučila ministru zdravotnictví jmenovat na pozici ředitele Psychiatrické nemocnice Brno ředitele MUDr. Pavla Mošťáka, který byl do dnešního dne pověřen dočasným řízením nemocnice. Ministr zdravotnictví doporučení přijal a panu Mošťákovi v pátek 24.5.2019 předal jmenovací listinu, čímž ho ve funkci ředitele potvrdil.

Ministerstvo zdravotnictví: Psychiatrická nemocnice Brno má nového ředitele
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

„Pan doktor Mošťák jako dlouholetý pracovník psychiatrické nemocnice velmi dobře zná fungování celé instituce. Posledních sedm let byl navíc primářem oddělení. Je to veliká výhoda, protože je nejen vyprofilovaným odborníkem, ale má i několikaleté manažerské zkušenosti. Psychiatrická nemocnice Brno je významným zařízením, které poskytuje komplexní péči o pacienty v několika oborech a je také vědecko-výzkumným a znaleckým pracovištěm. Z toho důvodu jsou před staronovým ředitelem důležité úkoly nejen v oblasti zajištění a udržení péče, ale hlavně rozvoje. Jedním z klíčových úkolů bude práce na zřízení a otevření Centra duševního zdraví, což je jeden ze základních kamenů realizované reformy psychiatrie,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

MUDr. Pavel Mošťák je lékař se dvěma atestacemi z oboru psychiatrie. Celou svoji dosavadní profesní kariéru spojil s Psychiatrickou nemocnicí Brno, kde byl od ukončení studií roku 1998 lékařem a od roku 2012 primářem. Je členem odborné společnosti ČLS – JEP a kromě praxe lékaře se zabývá i odbornou přednáškovou činností. Vystudoval Lékařskou fakultu UK v Hradci Králové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TATRA TRUCKS: Rekonstrukce Slovenské strely je v polovině, stavba depozitáře začne začátkem října

11:00 TATRA TRUCKS: Rekonstrukce Slovenské strely je v polovině, stavba depozitáře začne začátkem října

Už několik měsíců jsou v plném proudu restaurátorské práce na motorovém vozu Tatra M 290.002 zvaném …