Ministerstvo zdravotnictví: Série workshopů na podporu pečujících o osoby s demencí

24.09.2022 20:22 | Tisková zpráva

Na základě sběru dat pilotních ambulancí s rozšířenou péčí a multidisciplinárních týmů na podporu duševního zdraví pro cílové skupiny projektu Podpora nových služeb v péči o duševně nemocné shledáváme nutnost zařazení vzdělávací aktivity pro pečující o osoby s demencí bez ohledu na věk (diagnostické kategorie G2x a G3x) a zároveň diagnostické kategorie F00 – demence u Alzheimerovy nemoci, F01–F03 – ostatní demence.

Ministerstvo zdravotnictví: Série workshopů na podporu pečujících o osoby s demencí
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Půjde o sérii workshopů napříč ČR, kdy primárním cílem je zajistit informativní a podpůrnou kampaň obsahující témata:

  • Jak rozpoznat první projevy kognitivního deficitu/počínající demence
  • Jak postupovat při vyhledání adekvátní zdravotní péče pro člověka s demencí
  • Jak upravit domácí prostředí pro člověka s demencí
  • Jak dobře komunikovat s člověkem s demencí
  • Jak naplánovat denní aktivity pro člověka s demencí
  • Jak pečovat o pečujícího

Součástí aktivity bude zajištění obecného povědomí o působících službách v daném regionu, zejména se pak jedná o centra duševního zdraví nebo ambulance s rozšířenou péčí, které na danou cílovou skupinu zaměřují poskytování péče/služeb.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Renata Vesecká byl položen dotaz

Změna zákona

Tím, že chcete změnit zákon, v kterém by podle vás nově mělo být jasně napsáno, že prezident musí na návrh premiéra ministra jmenovat, není to vlastně jen potvrzení toho, že to teď nemusí? A jestli jsou podle vás nejasnosti, pořád nechápu, proč se nepodá kompetenční žaloba?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SPP snižuje cenu zemního plynu, noví zákazníci zaplatí pouze 875 Kč za MWh

12:39 SPP snižuje cenu zemního plynu, noví zákazníci zaplatí pouze 875 Kč za MWh

Dodavatel energií SPP snižuje pro nové zákazníky cenu zemního plynu pod hranici 900 Kč za MWh bez DP…