Ministerstvo zdravotnictví: Také letos si 27. května připomínáme Mezinárodní den urgentní medicíny

25.05.2021 11:48

Již od roku 2018 je 27. květen prohlášen Evropsku společností urgentní medicíny (EUSEM) mezinárodním dnem urgentní medicíny. Smyslem tohoto svátku je připomenout veřejnosti, jak velký význam má dobře fungující systém urgentní péče pro kvalitní přežití pacientů s náhle vzniklým vážným úrazem či onemocněním a jak moc důležité je se o tento segment zdravotní péče starat.

Ministerstvo zdravotnictví: Také letos si 27. května připomínáme Mezinárodní den urgentní medicíny
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Smyslem tohoto svátku je připomenout veřejnosti, jak velký význam má dobře fungující systém urgentní péče pro kvalitní přežití pacientů s náhle vzniklým vážným úrazem či onemocněním a jak moc důležité je se o tento segment zdravotní péče starat.

Současně je příležitostí k poděkování všem, kteří se na zajišťování urgentní péče přednemocniční i nemocniční podílejí – od dispečerů operačních středisek zdravotnické záchranné služby, přes lékaře a záchranáře v sanitkách a vrtulnících, po sestřičky a lékaře na urgentních příjmech a mnoho dalších, kteří jim pro jejich práci zajišťují podporu a vytvářejí podmínky.

V České republice máme prostřednictvím zdravotnických záchranných služeb již desítky let velmi dobře organizovanou a kvalitně fungující akutní přednemocniční péči. V posledních 2 letech se intenzivně věnujeme i oblasti systémové podpory výstavby a modernizace urgentních příjmů v nemocnicích tak, aby byla plošně zajištěna hladká návaznost akutní péče přednemocniční na péči v nemocnici, a to v garantované kvalitě i rozsahu pro všechny naše občany. Poslední více než rok našeho života a boje s pandemií nemoci covid-19 jasně dokázal, jak zásadní roli zdravotníci v první linii hrají a jak těžká je jejich práce.

Děkujeme!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

22:33 Zlínský kraj: Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

Rada Zlínského kraje ve funkci jediného akcionáře Krajské nemocnice T. Bati, a. s. dnes odvolala z p…