Ministerstvo zemědělství: Sazby přechodných vnitrostátních podpor pro rok 2021 jsou schváleny, zemědělci dostanou více než 550 milionů

28.11.2021 15:40 | Tisková zpráva

Ministr zemědělství Miroslav Toman schválil výši sazeb pro přechodné vnitrostátní podpory pro rok 2021.

Ministerstvo zemědělství: Sazby přechodných vnitrostátních podpor pro rok 2021 jsou schváleny, zemědělci dostanou více než 550 milionů
Foto: mze.cz
Popisek: Ministerstvo zemědělství ČR

Ministerstvo zemědělství (MZe) prostřednictvím těchto podpor poskytne na zemědělskou půdu, pěstování chmele a škrobových brambor a chovu masného skotu a ovcí či koz přes 550 milionů korun.

Přechodné vnitrostátní podpory (PVP) v takzvaných nových členských státech, mezi které patří i Česká republika, slouží k dorovnání vybraných komodit, které byly zjednodušením plateb v systému jednotné platby na plochu zemědělské půdy znevýhodněny oproti plnému systému přímých podpor v původních, tzv. starých členských zemích Evropské unie. Finanční prostředky na tyto platby jsou hrazeny výhradně z národních zdrojů, tedy ze státního rozpočtu ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Proč je důležité, kdo je v čele nějakého výboru?

A proč myslíte, že vám ANO žádného předsedu nedalo? A taky vzhledem k tomu, jak jde ta politická kultura z kopce (podle mě dost) neměly by se nějaké nepsané zvyklosti uzákonit? Jako třeba kdo má nárok na nějakého předsedu výboru nebo funkci ve vedení sněmovny?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: ESA podpoří 13 českých experimentů pro misi Aleše Svobody

7:16 Ministerstvo dopravy: ESA podpoří 13 českých experimentů pro misi Aleše Svobody

Evropská kosmická agentura (ESA) v České republice podpoří realizaci 13 českých vědeckých a technolo…