Ministerstvo zemědělství: Vodohospodářská mise do Izraele

30. 6. 2017 16:29

Ministerstvo zemědělství organizuje odbornou vodohospodářskou misi do Izraele.

Ministerstvo zemědělství: Vodohospodářská mise do Izraele
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo zemědělství
reklama

Ministerstvo zemědělství organizuje v rámci dlouhodobých bilaterálních vztahů s Izraelem v září 2017 v pořadí již šestou vodohospodářskou misi do této země u příležitosti světové vodohospodářské výstavy a konference WATEC. Na organizaci akce se dále podílí Svaz vodního hospodářství ČR, Velvyslanectví ČR v Tel Avivu a zastřešuje ji Česko-izraelská smíšená obchodní komora.

Ministerstvo zemědělství zahájilo spolupráci s Izraelem v oblasti vodního hospodářství již v roce 2002, a to jak s ohledem na historické vztahy a vazby mezi oběma státy, tak především kvůli izraelským zkušenostem a inovacím v oboru vodního hospodářství, v němž patří mezi světovou špičku. Od té doby probíhá intenzivní spolupráce a sdílení know-how. Ministerstvem zemědělství byly v uplynulých letech zorganizovány čtyři odborné semináře v České republice (v letech 2003, 2006, 2014 a 2016) s účastí českých a izraelských expertů a pět misí českých vodohospodářů do Izraele (v letech 2007, 2009, 2011, 2013 a 2015).

S ohledem na izraelskou zkušenost s bojem proti suchu a klimatické změně jsou tato témata integrální součástí programů společných akcí. Kromě vlastní výstavy dojde během vodohospodářské mise k návštěvě odborných pracovišť a institucí s důrazem na úsporné kapkové závlahy, využívání čištěných odpadních vod, úpravu pitné vody, bezvýkopové opravy vodovodních potrubí a chov ryb. Vodohospodářská mise je určena zástupcům soukromé sféry, výzkumných ústavů a akademických pracovišť, státní správy a samosprávy a širší odborné veřejnosti. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Česká republika darovala vojákům v Mali překážkovou dráhu

22:02 Armáda ČR: Česká republika darovala vojákům v Mali překážkovou dráhu

Dráha je darem výcvikové mise EU (EUTM), který zorganizovala a zaplatila Česká republika, konkrétně …