Ministerstvo životního prostředí podpoří projekty na lokální ochranu biodiverzity a rozšíření sítě pozemkových spolků

13.03.2016 10:41

Sekce ochrany přírody a krajiny MŽP vyhlásila výzvu v rámci Programu na podporu projektů nestátních neziskových organizací na léta 2016 – 2020, Podprogramu na podporu koordinačních projektů v ochraně přírody a krajiny v roce 2016, pro nevládní organizace na koordinaci drobnějších projektů podporujících ochranu biodiverzity nebo rozvoj sítě regionálních pozemkových spolků. Dotace tak půjdou na finanční posílení činnosti spolků a obecně prospěšných společností, které zastřeší zejména lokálně významné projekty realizované nestátními neziskovými organizacemi. Vloni se díky programu podpořilo celkem 226 projektů.

Ministerstvo životního prostředí podpoří projekty na lokální ochranu biodiverzity a rozšíření sítě pozemkových spolků
Foto: Ministerstvo životního prostředí
Popisek: Ministerstvo životního prostředí

3 miliony korun z celkové alokace poskytne Ministerstvo životního prostředí na zastřešení projektů podporujících biodiverzitu, které se zaměřují na mapování a monitoring druhů a biotopů, na drobné managementové zásahy směřující k ochraně ohrožených druhů a péči o krajinu. Dotace na koordinaci podpory pozemkových spolků zaměřených na ochranu a rozvoj přírody a krajiny lze poskytnout do výše 2 milionů korun. Finanční prostředky půjdou zejména na jejich rozvoj, ale například i na vedení a údržbu databáze nemovitostí v péči těchto spolků. Příjem žádostí končí 31. března 2016 ve 14:00 h.

V roce 2015 bylo do tohoto programu na podporu biodiverzity zapojeno celkem 89 neziskových organizací, které díky dotacím realizovaly 192 projektů. Alokovaných 5 milionů korun tak podpořilo např. mapování mokřadů ve spolupráci s veřejností, realizace transferů obojživelníků přes migrační bariéry a aktivita na podporu hnízdních příležitostí dravců i zpěvných ptáků, ochrana kolonií netopýrů i terénní exkurze pro veřejnost. Podporou pozemkových spolků se realizovalo 34 projektů k zajištění praktické péče o pozemky cenné z hlediska ochrany přírody a krajiny.

Více najdete  na této internetové adrese.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR opravily na Rychnovsku koryta drobných vodních toků poškozená v roce 1998 povodní

17:30 Lesy ČR opravily na Rychnovsku koryta drobných vodních toků poškozená v roce 1998 povodní

V noci z 22. na 23. července to bude dvacet let. Přívalové srážky tehdy na Rychnovsku v Královéhrade…