Ministerstvo životního prostředí podpoří projekty na lokální ochranu biodiverzity a rozšíření sítě pozemkových spolků

13.03.2016 10:41 | Zprávy

Sekce ochrany přírody a krajiny MŽP vyhlásila výzvu v rámci Programu na podporu projektů nestátních neziskových organizací na léta 2016 – 2020, Podprogramu na podporu koordinačních projektů v ochraně přírody a krajiny v roce 2016, pro nevládní organizace na koordinaci drobnějších projektů podporujících ochranu biodiverzity nebo rozvoj sítě regionálních pozemkových spolků. Dotace tak půjdou na finanční posílení činnosti spolků a obecně prospěšných společností, které zastřeší zejména lokálně významné projekty realizované nestátními neziskovými organizacemi. Vloni se díky programu podpořilo celkem 226 projektů.

Ministerstvo životního prostředí podpoří projekty na lokální ochranu biodiverzity a rozšíření sítě pozemkových spolků
Foto: Ministerstvo životního prostředí
Popisek: Ministerstvo životního prostředí

3 miliony korun z celkové alokace poskytne Ministerstvo životního prostředí na zastřešení projektů podporujících biodiverzitu, které se zaměřují na mapování a monitoring druhů a biotopů, na drobné managementové zásahy směřující k ochraně ohrožených druhů a péči o krajinu. Dotace na koordinaci podpory pozemkových spolků zaměřených na ochranu a rozvoj přírody a krajiny lze poskytnout do výše 2 milionů korun. Finanční prostředky půjdou zejména na jejich rozvoj, ale například i na vedení a údržbu databáze nemovitostí v péči těchto spolků. Příjem žádostí končí 31. března 2016 ve 14:00 h.

V roce 2015 bylo do tohoto programu na podporu biodiverzity zapojeno celkem 89 neziskových organizací, které díky dotacím realizovaly 192 projektů. Alokovaných 5 milionů korun tak podpořilo např. mapování mokřadů ve spolupráci s veřejností, realizace transferů obojživelníků přes migrační bariéry a aktivita na podporu hnízdních příležitostí dravců i zpěvných ptáků, ochrana kolonií netopýrů i terénní exkurze pro veřejnost. Podporou pozemkových spolků se realizovalo 34 projektů k zajištění praktické péče o pozemky cenné z hlediska ochrany přírody a krajiny.

Více najdete  na této internetové adrese.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Krajský Domov na Stříbrném vrchu se rozšíří o komunitní bydlení

11:44 Královéhradecký kraj: Krajský Domov na Stříbrném vrchu se rozšíří o komunitní bydlení

V Rokytnici v Orlických horách začala výstavba dvou bytových domů pro 12 klientů Domova na Stříbrném…