Ministestvo zahraničí: Doporučení k omezení cest do italského Janova

16. 8. 2018 9:04

Dne 14. srpna 2018 v 12:20 došlo v Itálii ke zřícení dálničního mostu v Janově (Genova) na dálnici A 10 - Ponte Morandi. Most se zřítil z výšky 50 metrů - oba dálniční pruhy o délce zhruba 100 metrů.

Ministestvo zahraničí: Doporučení k omezení cest do italského Janova
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo ministerstva zahraničních věcí

Na místě stále probíhají záchranné práce v rámci italského integrovaného záchranného systému. V Janově je v současné době značně omezená místní pozemní doprava, a to včetně železniční. Velvyslanectví ČR v Římě doporučuje občanům ČR, aby se v nejbližší době pokud možno vyhnuli jízdě do Janova autem nebo vlakem (platí pouze pro vlastní město, nikoliv pro jeho okolí). V případě silniční cesty do Janova a okolí je žádoucí respektovat následující doporučení trasy dle webové stránky italského provozovatele dálniční sítě společnosti Autostrade.

Na dálnici A 10 (Genova – Savona) je zcela uzavřen úsek na trase Serravalle Genova – Genova Aeroporto (Janov letiště). Pro cestu v úseku Savona – Genova nebo Livorno je potřebné použít dálnici A26 (trasa Genova – Gravellona Toce), následně silnici D26 (úsek Predosa – Bettolle) a poté dálnici A7 (Milano – Genova) ve směru Genova. Pro cestu v úseku Genova nebo Livorno - Savona je potřebné použít dálnici A7 (Milano – Genova), následně dle dopravních ukazatelů pokračovat po silnici D26 (úsek Predosa – Bettolle) a poté opět dálnici A 26 (úsek Genova – Gravellona Toce) ve směru Genova a pokračovat směr Savona. Pro cestu do janovského přístavu (porto di Genova) z Milana a Torina je možné použít dálnici A7 Milano – Genova, výjezd Genova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jednání Fóra pražských senátorů se zúčastní pražský primátor Zdeněk Hřib

22:35 Jednání Fóra pražských senátorů se zúčastní pražský primátor Zdeněk Hřib

Fórum pražských senátorů pod vedením Václava Hampla pozvalo na jednání do Senátu pražského primátora…