Ministr Jan Mládek jednal s indonéskou ministryní pro námořní otázky a rybolov Susi Pudjiastuti

10.02.2017 19:59

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek jednal s indonéskou ministryní pro námořní otázky a rybolov Susi Pudjiastuti.

Ministr Jan Mládek jednal s indonéskou ministryní pro námořní otázky a rybolov Susi Pudjiastuti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Ta se v rámci své pracovní návštěvy ČR setká rovněž se zástupci našeho rybářského a potravinářského sektoru. Ministryně Susi Pudjiastuti navštíví také dva zástupce českého leteckého průmyslu – společnosti Aircraft Industries Kunovice a Intranscom Brno -  kde si prohlédne výrobu a letoun L-410 a mobilní letiště.

Při společném setkání ministr Jan Mládek pozitivně hodnotil výbornou úroveň dlouhodobých bilaterálních vztahů mezi oběma zeměmi, ve kterých hraje klíčovou roli právě hospodářská a obchodní spolupráce s touto zemí, která nabízí trh s téměř 260 milióny obyvatel a je čtvrtou nejlidnatější zemí světa.

Podle ministra Jana Mládka Česká republika jednoznačně počítá s Indonésií jako se zemí, se kterou chce mít výborné vztahy na všech úrovních, včetně hospodářských.  O tom ostatně svědčí i to, že ČR zahrnula Indonésii do seznamu zemí v rámci Exportní strategie České republiky pro roky 2012 až 2020.

Paní Pudjiastuti jsem ujistil, že Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky jako členské země Evropské unie je připraveno prohlubovat rozvoj obchodních a hospodářských vztahů s Indonésií na bilaterální úrovni i v rámci vztahů mezi Indonésií a EU. Hovořili jsme samozřejmě i k možnostech a příležitostech, které českým exportérům indonéský trh nabízí, uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Český vývoz do Indonésie se v loňském roce vyšplhal na 153 miliony dolarů a oproti předešlému roku se zvýšil o patnáct procent.

Komerční tisková zpráva

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…