Ministr Jiří Dienstbier na konferenci o sociálním bydlení ocenil obce a neziskové organizace za jejich úspěchy navzdory nelehkým podmínkám

16.09.2016 20:36 | Zprávy

Dnes se ve Strakově akademii Úřadu vlády ČR uskutečnila konference pro obce a neziskové organizace k problematice sociálního bydlení. Právě mnohé z nich zajistily i přes chybějící ukotvení sociálního bydlení v legislativě střechu nad hlavou desítkám a stovkám domácností vystaveným hrozbě bezdomovectví nebo nekalým praktikám obchodníků s chudobou.

Ministr Jiří Dienstbier na konferenci o sociálním bydlení ocenil obce a neziskové organizace za jejich úspěchy navzdory nelehkým podmínkám
Foto: Agentura pro sociální začleňování
Popisek: Agentura pro sociální začleňování, logo.

Více jak šest desítek účastníků se dnes sešlo ve Strakově akademii, aby vzájemně sdíleli příklady dobré praxe, vyměnili si praktické zkušenosti i diskutovali nejčastější problémy. Zástupci obcí a neziskových organizací, které mají programy sociálního bydlení, v současnosti čelí celé řadě překážek – od chybějící legislativy, přes podfinancování sociálních služeb, diskriminační jednání některých majitelů nemovitostí, po nedostatečnou politickou podporu na místní úrovni a předsudky na straně veřejnosti.

Pro úspěšné zavedení připravovaného zákona o sociálním bydlení do praxe budou klíčové zkušenosti právě těch, kteří nečekali na legislativní oporu a do boje s chudobou a sociálním vyloučením v bydlení se pustili na vlastní pěst. „Vaše výsledky dokazují ostatním, že sociální bydlení není nějaký nedosažitelný teoretický koncept, ale je reálným nástrojem politiky začleňování a má své pozitivní dopady,“ řekl v úvodu účastníkům konference ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…