Ministr Mládek pokřtil elektrokola pro projekt "Elektrokola pro seniory" v Jihočeském kraji

19. 2. 2017 13:46

Na výstavišti v pražských Holešovicích se v rámci veletrhu cestovního ruchu Holiday World setkal ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou a velvyslancem Kazachstánu Serzhanem Abdykarimovem, se kterým hovořil o blížícím se zasedání česko-kazachstánské mezivládní komise a přípravě českých firem na výstavu EXPO Astana 2017.

Ministr Mládek pokřtil elektrokola pro projekt "Elektrokola pro seniory" v Jihočeském kraji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Velvyslanec Kazachstánu Serzhan Abdykarimov představil návštěvníkům veletrhu výstavu EXPO Astana 2017, která se bude konat v září a zúčastní se jí více než 110 zemí světa. Jedním z hlavních důvodů angažmá naší země je využití potenciálu výstavy k podpoře českých firem z oblasti energetiky, kde máme světu co nabídnout, a posílení obchodní spolupráce s Kazachstánem a okolními zeměmi, kde právě energetika představuje velmi perspektivní obor. Na EXPU půjde ale o prezentaci celé země v různých oblastech, Ministerstvo průmyslu a obchodu proto přizvalo ke spolupráci i další partnery, včetně Ministerstva pro místní rozvoj a agentury CzechTourism.

V rámci veletrhu Holiday World  má na holešovickém výstavišti svoji expozici i Jihočeský kraj, který zde mj. představil pilotní projekt nejrozsáhlejší sítě veřejných půjčoven elektrokol u nás, zaměřený především na starší generaci. Ministerstvo průmyslu a obchodu se rozvojem elektromobility  intenzivně zabývá a ministr Jan Mládek, který mimochodem přijel na výstaviště elektromobilem, proto sofistikovaný projekt sítě půjčoven elektrokol velmi uvítal. Společně s hejtmanem Jiřím Zimolou nová elektrokola také pokřtili.

V budoucnu by měly k elektrokolům přibýt i elektrické trojkolky, které budou moci využívat i osoby se zdravotním postižením a uvažuje se o propojení této sítě mezi jednotlivými kraji.

Komerční tisková zpráva


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Nemocnice Hořice má díky Nadaci ČEZ nový rehabilitační stroj

10:49 Nadace ČEZ: Nemocnice Hořice má díky Nadaci ČEZ nový rehabilitační stroj

Městská nemocnice tímto děkuje Nadaci ČEZ za poskytnutí finančního příspěvku ve výši 140.000 Kč na p…