Ministr Zaorálek schválil projekty na pomoc Ukrajině

08.01.2015 17:33

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek schválil 6. ledna 2015 první humanitární aktivity na letošní rok. Jde o čtyři projekty pomoci obyvatelstvu Ukrajiny, které od loňského jara strádá v důsledku ozbrojeného konfliktu na východě země. Pomoc v celkové hodnotě 7,72 mil. Kč budou realizovat české neziskové humanitární organizace ve spolupráci s ukrajinskými partnery.

Ministr Zaorálek schválil projekty na pomoc Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek
reklama

Projekt Českého červeného kříže počítá s pokračováním dodávek zdravotnického materiálu pro potřeby terénní i nemocniční péče v konfliktem postižených oblastech na východě Ukrajiny. Do Doněcké a Luhanské oblasti směřuje také pomoc místnímu obyvatelstvu se základními životními potřebami i obnovou poškozených obydlí, kterou zajistí Člověk v tísni.

Dva projekty organizace ADRA a Humanitárního a rozvojového střediska Diakonie Českobratrské církve evangelické se zaměří na pomoc nejzranitelnějším skupinám vysídlených lidí, kteří přebývají v kolektivních ubytovnách a je pro ně třeba zajistit dostatečné vytápění, hygienické zázemí a další naléhavé potřeby pro přežití.

V roce 2014 MZV na pomoc Ukrajině vynaložilo celkem 20 mil. Kč. Jednalo se o pomoc obětem z Majdanu a Krymu i lidem postiženým boji na východě Ukrajiny, zdravotní a psychosociální péčí počínaje  a podporou při hledání přístřeší a náhradních zdrojů obživy konče. Uskutečnilo se i několik dodávek materiální humanitární pomoci z ČR. Z mimořádných prostředků schválených vládou na obnovu a podporu demokratické transformace Ukrajiny MZV ČR podporovalo také média, studenty a veřejné instituce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo zahraničních věcí

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín: Výstava o historii skláren v Karolince

19:31 Vsetín: Výstava o historii skláren v Karolince

Výročí 160 let od svého založení by letos oslavila sklárna v Karolince. Bohužel, kdysi věhlasná huť,…