Ministr Zaorálek se v Bruselu zapojí do jednání nad aktuálním vývojem v Íránu, Rusku či v Libyi

13. 3. 2016 16:15

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se ve dnech 14. a 15. března 2016 v Bruselu zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci a zasedání Rady pro obecné záležitosti.

Ministr Zaorálek se v Bruselu zapojí do jednání nad aktuálním vývojem v Íránu, Rusku či v Libyi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek

Na Radě pro zahraniční věci se ministři budou zabývat aktuálním vývojem v Íránu, Rusku a v Libyi a aktuálním vývojem blízkovýchodního mírového procesu. V případě Íránu by se debata ministrů měla soustředit na rozvoj vztahů EU s Teheránem napříč různými sektory (ekonomická spolupráce, energetika, doprava, migrace, lidská práva) a na roli Íránu v Libanonu, Sýrii a v Afghánistánu. V případě Ruska se diskuse zaměří na zmapování a zhodnocení stávajících vztahů EU s Ruskou federací.

Diskuse ministrů o Libyi se uskuteční za účasti zvláštního zmocněnce generálního tajemníka OSN pro Libyi Martina Koblera a bude se věnovat unijní pomoci při reformování civilního bezpečnostního sektoru, zejména policie a fungování právního státu. Na okraj Rady je plánováno bilaterální setkání ministra Zaorálka s jeho rakouským protějškem Sebastianem Kurzem.

Rada pro obecné záležitosti se bude zabývat především přípravou jednání Evropské rady ve dnech 17. a 18. března 2016. Březnová Evropská rada by se měla soustředit zejména na aktuální problematiku migrační krize, otázky Schengenu, ochranu vnějších hranic a spolupráci se třetími zeměmi. Evropská rada dále projedná problematiku Evropského semestru, posun ve strukturálních reformách a otázky vnitřního trhu.

V diskusi o problematice Evropského semestru ministři projednají zejména otázky spojené s kvalitou veřejné správy. Rada se také bude zabývat implementací meziinstitucionální dohody k lepší tvorbě právních předpisů, především části věnované ročnímu programování. V rozpravě o problematice kohezní politiky ministři projednají sdělení Evropské komise k investicím pro růst a zaměstnanost, které by měla představit komisařka pro regionální politiku Corina Creţuová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak se bude volit prezident v písecké nemocnici

22:27 Jak se bude volit prezident v písecké nemocnici

Ve dnech 12. a 13. 1. 2018 (případně pro II. kolo ve dnech 26. a 27. 1. 2018) proběhne volba prezide…