Ministr dopravy jednal se zástupci Číny o leteckém spojení Praha – Peking

28.04.2015 16:01

Ministr dopravy Dan Ťok se dnes setkal se státním tajemníkem Ministerstva dopravy Číny Wengem Mengyongem. Tématem schůzky bylo zejména přímé letecké spojení obou zemí. Ministr Ťok a státní tajemník Mengyong si vzájemně potvrdili, že letecký provoz na lince Praha – Peking bude zahájen 22. září 2015 a domluvili i další podrobnosti tohoto přímého leteckého spojení.

Ministr dopravy jednal se zástupci Číny o leteckém spojení Praha – Peking
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok
reklama

„Jsem rád, že plánovaný termín je reálný a od 22. září budou dopravcem Hainan Airlines zahájeny až čtyři lety týdně na lince Praha - Peking. Ještě je potřeba dořešit volné letištní časy v Pekingu tak, aby linka měla co nejlepší návaznost na další letecká spojení. Na lince bude využito letadlo Boeing 767 s kapacitou zhruba 250 míst,“ upřesnil parametry leteckého spojení ministr Ťok.

Jednání se kromě zástupců čínského ministerstva dopravy zúčastnili také představitelé čínských stavebních společností podnikajících v dopravě a také zástupci čínského velvyslanectví v Praze. Kromě projektu přímého leteckého spojení se proto diskutovala i otázka spolupráce ve  výstavbě nebo modernizaci české dopravní infrastruktury. Čína má řadu zkušeností s PPP projekty, v této souvislosti se čínští představitelé zajímali o stavby financované modelem PPP, které aktuálně zvažuje ministerstvo dopravy.

Ministerstvo dopravy registruje zájem státních, podnikatelských i finančních subjektů z Číny navázat spolupráci v oblasti dopravní infrastruktury nejen v Česku, ale i jiných zemích střední a východní Evropy. Spolupráce je možná jak v silniční, tak v železniční infrastruktuře, protože přeprava zboží mezi Evropou a Asií je stále více využívána.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo dopravy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky podepsal šest zákonů

20:32 Hrad: Prezident republiky podepsal šest zákonů

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pátek dne 30. října 2020 těchto šest zákonů: