Ministr financí míří na dvoudenní návštěvu Moravskoslezského kraje

11.03.2015 18:56

Ministr financí a předseda hnutí ANO 2011 Andrej Babiš zahajuje 16. března dvoudenní návštěvu Moravskoslezského kraje. První den ho čeká prohlídka poškozených dálničních mostů na D47 v Ostravě, setkání s významnými podnikateli kraje či beseda s občany. Druhý den se Babiš mimo jiné setká s vedením OKD a představiteli hornických odborů a navštíví laguny Ostramo.

Ministr financí míří na dvoudenní návštěvu Moravskoslezského kraje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Při prohlídce poškozených dálničních mostů na D47 Andreje Babiše doprovodí ministr dopravy Dan Ťok a primátor Ostravy Tomáš Macura. Společně veřejnosti představí připravované kroky, které mají za cíl zjednat nápravu v co nejkratším možném termínu.

V Domě kultury města Ostravy se pak oba ministři a primátor Tomáš Macura setkají s občany na veřejné besedě, která začíná v 16 hod. Diskutovat se budou aktuální otázky, jako havarijní stav mostů na D47, budoucnost havířů na Ostravsku, likvidace ropných lagun Ostramo a další témata, o která lidé projeví zájem.

V úterý 17. března se Andrej Babiš a Tomáš Macura setkají s vedením OKD a představiteli sdružení hornických odborů. Po návštěvě OKD se ministr financí Andrej Babiš a primátor Ostravy Tomáš Macura vydají na prohlídku areálu lagun Ostramo. „Na místě představíme reálné varianty, které budou znamenat definitivní vyřešení jednoho z největších ekologických problémů nejen v rámci Ostravy, ale také celé republiky,“ řekl Macura.

V poledne Babiš poobědvá s vedením Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity a následně se zúčastní besedy se studenty. Na závěr ministr financí navštíví Štěrkovnu Hlučín, a to v souvislosti s projektem sanace a revitalizace Štěrkovny po bývalé těžbě štěrkopísku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Představení k výročí Československa O životě jedné republiky

8:10 Liberecký kraj: Představení k výročí Československa O životě jedné republiky

Deset základních uměleckých škol Libereckého kraje se spojilo a vytvořilo představení ke stoletému v…