Ministr kultury přijal velvyslance Republiky Kazachstán

28.07.2017 18:53 | Zprávy

Ministr Daniel Herman ve čtvrtek v 10 hodin přijal v Nostickém paláci J.E. pana Seržana Abdykarimova, velvyslance Republiky Kazachstán v ČR.

Ministr kultury přijal velvyslance Republiky Kazachstán
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ministerstvo kultury

První setkání bylo pro obě strany příležitostí ke vzájemnému seznámení a k projednání témat možné kulturní spolupráce. Spolupráce v kulturní oblasti mezi oběma zeměmi je zatím velmi sporadická. Nejvýznamnější kulturní aktivitou realizovanou po linii příspěvkových organizací českého Ministerstva kultury je účast kazašských dětí na Mezinárodní dětské výtvarné výstavě, kterou organizuje Památník Lidice. Užší spolupráce probíhá také s Národní knihovnou ČR, která má podepsanou smlouvu o spolupráci s NK Kazachstánu v Almatě. „V případě zájmu o kulturní výměny lze k oslovení na české straně doporučit v prvé řadě příspěvkové organizace našeho ministerstva, jakými jsou Národní divadlo, Národní muzeum, Národní knihovna či Národní galerie,“ uvedl ministr Herman při jednání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Viděl jste videa z nehody?

Na nich je přeci jasně vidět, že Turek minimálně objížděl kolonu odbočovacím pruhem to přeci také není normální chování. A pokud se prokáže jeho vina, což je podle mě jisté, měl by podle vás jako poslanec skončit? Vždyť co dobrého jako poslanec udělal? Nic, jen se řeší neustále jeho kauzy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co funguje a co zlepšit? ptá se Správa železnic cestujících

7:14 Co funguje a co zlepšit? ptá se Správa železnic cestujících

Refreshněte s námi železnici. S touto výzvou spouští Správa železnic letní anketu mezi cestujícími.