Ministr obrany obměnil svůj tým a jmenoval nového náčelníka Vojenské policie

02.06.2015 9:20

Ministr obrany Martin Stropnický na dnešní tiskové konferenci informoval o změnách na postech svých náměstků. Ty podle něj reagují na nový zákon o státní službě.

Ministr obrany obměnil svůj tým a jmenoval nového náčelníka Vojenské policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Setkání s novináři předcházela slavnostní inaugurace nového náčelníka Vojenské policie, kterým se stal plukovník Pavel Kříž. Ministr obrany Stropnický poděkoval za dosavadní poctivou práci odcházejícímu náčelníkovi generálu Milanu Schulcovi a popřál mu mnoho úspěchů v diplomatických službách.

Plukovník Pavel Kříž je podle vyjádření ministra obrany erudovanou osobou, která má potřebné kvality pro to, aby uspěla. Navíc dobře zná práci Vojenské policie. Přiznal, že nový náčelník se mimo jiného zaměří na prověření dosud uzavřených akvizičních aktivit a na odhalování případné hospodářské kriminality.

Změny na pozicích náměstků ministra obrany

„Víme, že 1. 7. tohoto roku vstupuje v platnost zákon o státní službě, což sebou nese celou řadu změn a kroků. Rád bych zdůraznil, že s těmito změnami vypadává z té pomyslné pyramidy funkcí řada sekčních šéfů. V praxi to znamená, že ministerstvo obrany mělo v minulosti pět náměstků a šest sekčních šéfů. Dnes, respektive od letošního 1. 7. , má šest náměstků,“ uvedl ministr. Upozornil, že tito náměstci musejí být potvrzeni ve svých funkcích výběrovými řízeními, která budou následovat.

Poté představil tým spolupracovníků, s nimiž povede resort obrany v příštím období. Novým náměstkem sekce ekonomické a majetkové se stal bývalý výkonný ředitel LOM Praha Pavel Beran. Daniela Koštovala, který povede jako náměstek sekci pro vyzbrojování a akvizice, vystřídal dosavadní politický náměstek Jakub Landovský. Ten se tedy stal náměstkem sekce obranné strategie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Energetici pomohli rekordním nákupem dárků chráněným dílnám

10:59 ČEZ: Energetici pomohli rekordním nákupem dárků chráněným dílnám

Zaměstnanci Skupiny ČEZ si na tradičních vánočních trzích chráněných dílen v ostravském Domě energet…