Ministr vnitra a policejní prezident jednali se zástupci odborových organizací

5. 3. 2016 13:58

Ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý dnes, 1. března 2016, společně jednali s odborovými organizacemi, konkrétně se zástupci Nezávislého odborového svazu Policie ČR a Unie bezpečnostních složek.

Ministr vnitra a policejní prezident jednali se zástupci odborových organizací
Foto: Archiv
Popisek: Milan Chovanec (ČSSD)

Na dnešním jednání Milan Chovanec a Tomáš Tuhý vyslechli představitele těchto odborových organizací a společně se domluvili na vytvoření pracovní skupiny složené ze zástupců Ministerstva vnitra, Policejního prezidia, Nezávislého odborového svazu a Unie bezpečnostních složek. Tato pracovní skupina připraví během tří měsíců návrhy opatření, která by mohla být v resortu realizována (např. návrhy změn některých předpisů, směrnic či pokynů uvnitř resortu). Na schůzce se mimo jiné hovořilo o otázce odměňování příslušníků bezpečnostních sborů. Dále pak zástupci policejních odborů připomněli závazek uvedený v koaliční smlouvě, který se týká prosazení systémové změny v proplácení přesčasů. Tedy, aby se povinnost sloužit ročně 150 hodin bez nároku na odměnu či náhradní volno vztahovala jen na zákonem vyhlášené krizové stavy a mimořádné události.

Ministr vnitra Milan Chovanec se bude se zástupci policejních odborů scházet pravidelně a obdobným způsobem se v blízké době sejde i s představiteli ostatních odborových organizací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

easyJet je nejtišším dopravcem na pražském letišti

18:54 easyJet je nejtišším dopravcem na pražském letišti

V letošním ročníku soutěže Nejtišší dopravce, kterou pořádá Letiště Praha ve spolupráci s městskou č…