Mistrovství Celní správy ČR v bězích již tuto sobotu

4. 9. 2019 21:43

Tuto sobotu změří na úpatí hradu Doubravka, dominanty lázeňského města Teplice v Čechách, své síly celníci z různých koutů České republiky i Evropy. Koná se zde jubilejní 35. ročník Mistrovství Celní správy ČR v bězích.

Mistrovství Celní správy ČR v bězích již tuto sobotu
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Sportovní akci pořádá Celní úřad pro Ústecký kraj pod záštitou ministryně financí ČR ve spolupráci s Klubem celníků a závodní odborovou organizací.

Běžecké přebory českých celníků jsou od roku 2001 pravidelně zařazeny do kalendáře Evropské celní sportovní asociace (ECSA), takže se mohou pyšnit mezinárodní účastí.

Do teplického hotelu Panorama dorazí více než sto běžců, mezi nimiž je i 38 žen. Kromě zástupců krajských celních úřadů reprezentujících českou celní správu se běžeckých závodů zúčastní 53 zahraničních kolegů ze 14 evropských zemí (Spojeného království, Irska, Belgie, Nizozemska, Lucemburska, Německa, Dánska, Švédska, Finska, Norska, Litvy, Lotyšska, Slovenska a Itálie).

Páteční podvečer absolvují běžci na rozehřátí Celnickou míli, tedy trať dlouhou 1 600 metrů. Hlavní běžecký závod na 10 kilometrů nazvaný symbolicky „Krušnohorská desítka“ odstartuje generální ředitel Celní správy ČR v sobotu v 10:30 hodin. Sobotní odpoledne zakončí běžecké klání Vyřazovací závod.

Loni se českým celníkům mimořádně dařilo a zvítězili ve všech třech běžeckých disciplínách. Jak se jim v silné konkurenci zahraničních kolegů povede letos, uvidíme o víkendu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa startuje Projekt Daně a cla do škol

22:11 Finanční správa startuje Projekt Daně a cla do škol

Pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a ve spolupráci s Generálním ředitelstvím …