Moderátorský přestup roku. Xaver Veselý zpovídá hosty na regionálních stanicích Českého rozhlasu

03.06.2019 20:02

Dnešním dnem začíná na regionálních stanicích Českého rozhlasu talk show Xaver a host. Historicky prvním hostem tohoto nového pořadu, který se bude vysílat každý všední den živě od 13 do 14 hodin, bude v pondělí 3. června zpěvačka Helena Vondráčková. Zkušený moderátor Luboš Xaver Veselý se svých hostů bude ptát nejen na práci a soukromý život, ale i na životní plány a sny.

Moderátorský přestup roku. Xaver Veselý zpovídá hosty na regionálních stanicích Českého rozhlasu
Foto: archiv L. X. Veselého
Popisek: Moderátor a publicista Luboš Xaver Veselý

V úterý 4. června přivítá Luboš Xaver Veselý ve studiu královnu českého dabingu Valérii Zawadskou. Investigativní reportér Josef Klíma bude hostem u Xavera ve středu 5. června. O den později, ve čtvrtek 6. června, zavítá do studia další hudební host, zpěvák Dalibor Janda. První týden vysílání uzavře svou návštěvou v pátek 7. června zpěvák, muzikant, spisovatel a publicista Ondřej Hejma. „Pokusím se posluchačům přiblížit pomocí rozhovoru hosta tak, jak ho neznají. Ale vždy přátelsky. Navíc se budu snažit, aby to byl absolutně čistý žánr. Nechci nic vylepšovat, chci nabídnout absolutně čistý rozhovor,“ uvedl moderátor Luboš Xaver Veselý.

Luboš Xaver Veselý, jeden z nejzkušenějších rozhlasových moderátorů v České republice, moderuje od června 2019 každý všední den od 13 do 14 hodin na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu svoji talk show Xaver a host, do které si zve známé a zajímavé osobnosti napříč všemi profesemi. „Velmi mě těší, že naše řady posílil Luboš Xaver Veselý. Pokládám ho za rozhlasového profesionála, který svoji práci perfektně ovládá a navíc dokáže být vůči posluchačům i hostům velmi pozorný a empatický,“ dodal ředitel Regionálního vysílání Českého rozhlasu Jan Menger.

Luboš Xaver Veselý (* 25. 12. 1968) patří k nejzkušenějším rozhlasovým moderátorům v České republice. Dlouhodobě se věnuje především rozhovorům s osobnostmi. Kariéru moderátora začal v roce 1996 za mikrofonem soukromého brněnského Rádia Brno. Následně v roce 2002 nastoupil do rádia Frekvence 1, kde uváděl dopolední show Křížový výslech, posléze polední show Xaver na Frekvenci 1 a v posledních letech prestižní politickou debatu Press klub. Na Frekvenci 1 působil bez přestávky téměř 17 let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce: Hračka želva překračuje povolený limit olova a kadmia

10:33 Česká obchodní inspekce: Hračka želva překračuje povolený limit olova a kadmia

Česká obchodní inspekce zjistila, že na vnitřním trhu je v nabídce hračka želva, která představuje r…