Modré dveře otevřely největší živý betlém ve středních Čechách

03.12.2014 18:45

Terapeutické centrum Modré dveře otevřelo v Kostelci nad Černými lesy největší živý betlém ve Středočeském kraji a symbolicky tak zahájilo adventní čas.

Modré dveře otevřely největší živý betlém ve středních Čechách
Foto: Modré dveře
Popisek: Modré dveře otevřely největší živý betlém ve Středočeském kraji.

Součástí expozice jsou i živá zvířátka, která zde mohou děti obdivovat až do 6. ledna, příchodu Tří králů. Malí i velcí si na místě mohou prohlédnout také výstavu betlémů, která zahrnuje 44 krásných historických kousků a jen první den ji během několika málo hodin shlédlo na 500 návštěvníků.

Modré dveře pomáhají osobám s duševním onemocněním, lidem v aktuální krizi s psychickými obtížemi nebo mentálně postiženým. Pomoc terapeutického centra může vyhledat kdokoli, kdo potřebuje službu klinického psychologa nebo psychoterapii.

„Atmosféru kolem Vánoc běžně vnímáme jako nejkrásnější čas v roce. Pro řadu lidí jde však o psychicky náročné období a Modré dveře se i díky řadě partnerů snaží podávat pomocnou ruku všem, kdo to potřebují, a to nejen v adventním čase“, říká ředitelka Terapeutického centra Modré dveře Kateřina Siveková.

Terapeutické centrum zároveň nabízí řadu aktivit pro volný čas dětí a odpočinek pro dospělé, včetně originální kavárny. Běžně se tu tedy potkávají zdraví i lidé v obtížích a vytváří se tak příjemné, tolerantní prostředí pro každého, kdo centrum navštíví. Modrými dveřmi prošly již stovky klientů i běžných návštěvníků napříč všemi věkovými kategoriemi.

Modré dveře jsou dlouhodobým projektem manželů Kateřiny a Viliama Sivekových, kteří byli v minulosti za svůj charitativní projekt několikrát oceněni. Například loni převzali na Pražském hradě Národní cenu kvality ČR pro „Terapeutické centrum Modré dveře“ v Kostelci nad Černými lesy.

Projekt je možné podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS MODREDVERE na číslo 87777. Cena jedné DMS je 30 Kč. Na konto Modrých dveří putuje 28,50 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS povolil fúze v oblastech maloobchodního prodeje automobilů a motocyklů a v oblasti IT

22:11 ÚOHS povolil fúze v oblastech maloobchodního prodeje automobilů a motocyklů a v oblasti IT

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vyhověl návrhu společnosti Global Repair Centres, s. r. o., a …