MoneyPolo: Zájem o mezinárodní peněžní převody na Ukrajinu meziročně zvýšil o 66 procent

01.10.2013 18:20

Systém pro mezinárodní převody peněz MoneyPolo provedl v letních měsících průzkum zájmu o převody z České republiky na Ukrajinu

MoneyPolo: Zájem o mezinárodní peněžní převody na Ukrajinu meziročně zvýšil o 66 procent
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

MoneyPolo, leader v transferu peněz z České republiky na Ukrajinu, uskutečnil v červenci a srpnu průzkum mapující zájem občanů o mezinárodní převody do této země.

Přes projekt převod peněz z Česka na Ukrajinu za jeden dolar se v červenci a srpnu provedlo 78 procent převodů ze všech transakcí realizovaných přes platební systém v tomto období. V meziročním srovnání se tím zvýšil objem odeslaných peněz na Ukrajinu přes MoneyPolo o 66 procent, celkem bylo odesláno přes platební systém 40,6 milionů korun.

„Letní měsíce patří obecně mezi období s nejmenším zájmem o peněžní převody. Podle statistik víme, že nejčastěji zasílané platby jsou do 200 eur, což byl také finanční limit pro využití této akce. Projektem jsme sledovali, zda možnost převodu peněz téměř s nulovým poplatkem nějak ovlivní návyky u této skupiny obyvatel,“ říká Nikolay Rozhok, jednatel a CEO společnosti Mayzus Financial Services, která systém MoneyPolo provozuje.

Projekt převod peněz za 1 dolar  využilo 1660 lidí, kteří uskutečnili 4687 z 5985 transakcí realizovaných v červenci a srpnu.  Objem převedených peněz dosáhl u částek do 200 eur 12,9 milionů korun, celkem se přes MoneyPolo ve sledovaném období převedlo na Ukrajinu  40,6 milionů korun. V meziročním srovnání je to o 16,2 milionů korun více, což je nárůst o 66 procent. Ukrajina je pro MoneyPolo jedním z klíčových regionů pro finanční převody.

Statistiky Světové banky: převádí se 3,5 miliardy korun ročně

Podle Velvyslanectví Ukrajiny žije a pobývá legálně v České republice více než 127 tisíc jejich státních občanů. Podle statistik Světové banky se v roce 2012 převedlo přes bankovní i nebankovní sektor z České republiky na Ukrajinu 137,9 milionů eur (statistiky za rok 2013 nejsou zatím k dispozici). Platební systém MoneyPolo měl v loňském roce čtyřprocentní podíl na trhu, v roce 2013 předpokládá růst na 7-8 procent. Vzhledem k tomu, že se většina převodů s vyššími objemy realizuje přes banky, je tento podíl na trhu nebankovních hotovostních převodů významný. Podle statistik Světové banky je MoneyPolo leaderem v nebankovních převodech peněz mezi těmito zeměmi s nejnižšími poplatky. V loňském roce přes tento platební systém převedlo peníze z Čech na Ukrajinu 5460 občanů v celkové hodnotě 5,9 milionů eur. Letos firma očekává objem převedených peněz ve výši 9,8 milionů eur, což je meziroční růst o 67,5 procent.

Spolupráce s platebním gigantem

Akce byla realizována ve spolupráci s mezinárodním platebním systémem Contact. Ten je určen pro peněžní převody mezi fyzickými osobami bez nutnosti otevření peněžního účtu. Mezi největší výhody systému Contact je nejen nižší poplatek, ale i možnost odesílání takzvaného převodu „bez uvedení přesné adresy“ do Ruska a zemím SNS.

Tak vysoký zájem lidí nás překvapil. Akcí jsme chtěli zjistit, jak velká je motivace pro tuto skupinu lidí odeslat peníze na Ukrajinu téměř zdarma. Na poplatcích tím ušetřili stovky korun. Tuto akci bereme také jako určitý druh charity, na kterou dáváme v průběhu roku řadu finančních prostředků. Jelikož sklidila tak velký zájem, opět ji chceme opakovat v listopadu a prosinci, kdy lidé nejčastěji zasílají peníze svým blízkým a rodině,“ uzavírá Nikolay Rozhok.

MoneyPolo

Značku MoneyPolo vlastní britská společnost Mayzus Financial Services Ltd. Ta poskytuje finanční služby na základě licence vydané FCA ve Velké Británii. V České republice má vystavenou licenci od ČNB.

Kromě peněžních převodů mezi služby společnosti patří také on-line bankovní převody, proplácení finančních a bankovních šeků, servis karetního programu MasterCard, Visa a další finanční produkty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Radioservis představuje audioknihu Anthony Summers: Tajné životy Marilyn Monroe

10:06 Český rozhlas: Radioservis představuje audioknihu Anthony Summers: Tajné životy Marilyn Monroe

Jedna z nejslavnějších filmových hvězd 20. století. Sex symbol a idol mužů. Ve skutečnosti však rozh…