Moravská zemská knihovna: Dernisáž výstavy, věnované Miloši Stehlíkovi, se setkala s velkým zájmem

07.02.2018 18:45 | Zprávy

V konferenčním sále Moravské zemské knihovny se konala slavnostní dernisáž výstavy z cyklu Oči Brna – Miloš Stehlík. Milovník krásna. Kurátorka výstavy představila osobnost Miloše Stehlíka, významného historika umění, jednoho z předních pracovníků památkové péče na Moravě, ale zároveň i pedagoga, sběratele, mecenáše a básníka, a přiblížila výstavu Miloš Stehlík.

Moravská zemská knihovna: Dernisáž výstavy, věnované Miloši Stehlíkovi, se setkala s velkým zájmem
Foto: mzk.cz
Popisek: Moravská zemská knihovna - logo

Milovník krásna, jež rozebírá všechny uvedené oblasti, kterým se prof. Miloš Stehlík celoživotně věnuje. Také byl uveden nedávno vydaný stejnojmenný doprovodný výstavní katalog. Součástí oficiální části programu byla autorská recitace básní Miloše Stehlíka ze sbírek O životě, lásce a smrti, Šero v úsvitu a Zářné marno a krátká přednáška o tom, jak lze chápat umělecké dílo.

Dernisáž hudebně doprovodilo Graffovo kvarteto 1. a 4. větou smyčcového kvartetu č. 1 Z podnětu L. N. Tostého Kreutzerovy sonáty Leoše Janáčka a výběrem ze suity pro smyčcové kvarteto I secreti desiderii del cacciatore Miloše Štědroně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP: Březnová Priorita je o mokřadech a povedených projektech

7:16 SFŽP: Březnová Priorita je o mokřadech a povedených projektech

Hlavním tématem aktuálního vydání Priority jsou mokřady, chcete-li bažiny, močály, rašeliniště, pram…