Moravské zemské muzeum: Brněnský mamut slaví 90. narozeniny

23.04.2018 18:46

Moravské zemské muzeum zve k oslavě 90. narozenin mamuta, která se uskuteční v úterý 1. května 2018 v odpoledních a večerních hodinách v prostorách Pavilonu Anthropos.

Moravské zemské muzeum: Brněnský mamut slaví 90. narozeniny
Foto: mzm.cz
Popisek: Moravské zemské muzeum - logo

Model mamuta v životní velikosti byl veřejnosti představen v květnu roku 1928 na brněnském výstavišti, kde byla realizována největší výstavní akce mladé republiky meziválečného období - tzv. Výstava soudobé kultury. Výroba modelu mamuta v životní velikosti byla v březnu až květnu 1928 plně sponzorována firmou T. & A. Baťa ve Zlíně.

Letošním osmičkovým výročím si tak Moravské zemské muzeum nepřipomíná jen stoletou existenci československého státu, ale také 90. let od prvního představení brněnského mamuta široké veřejnosti, který se stal jedním z nepopiratelných symbolů města Brna.

Návštěvníci se ve slavnostní den budou moci zapojit do výtvarné dílny a vyzkoušet si tvorbu pravěkého umění, prohlédnout si vystavené mamutí stoličky a pomocí kamerové techniky nahlédnout do nitra mamuta, případně si za zvuků hry šamana na bubny prohlédnout expozice pavilonu. Večerní program nabídne hudební vystoupení přední české violoncellistky Doroty Barové, skupinové taneční vystoupení Baletní školy Baláž s výrazovým tancem na téma evoluce člověka či světelnou show s divadelními efekty u mamuta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: Rada ředitelů EBRD schválila strategii investic pro Českou republiku

17:56 Ministerstvo financí: Rada ředitelů EBRD schválila strategii investic pro Českou republiku

Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) přijala tzv. Country Strategy pro Českou Republiku. Jedná …