Moravskoslezská vědecká knihovna: Nenechte svůj mozek zahálet aneb trénování paměti s vědeckou knihovnou

24.06.2021 18:47

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě připravuje po vynucené pauze opět kurzy trénování paměti, které chce spustit na podzim.

Moravskoslezská vědecká knihovna: Nenechte svůj mozek zahálet aneb trénování paměti s vědeckou knihovnou
Foto: Archiv
Popisek: Knihy

Zájemci si však mohou vyzkoušet to, co je v kurzech čeká, už teď „nanečisto“ a zdarma. Kromě zacílení na zlepšení paměti chystá knihovna i další semináře s odlišnou tématikou.

Anketa

Má Robert Šlachta vaši důvěru?

56%
37%
hlasovalo: 14895 lidí

Máte pocit, že v poslední době hodně zapomínáte? Zdá se vám, že už toho neudržíte v paměti tolik jako dříve? Nevěříte, že byste si dokázali zapamatovat například telefonní čísla svých blízkých nebo dvacet položek svého nákupního seznamu? Nemusíte se bát. Pokud budete svůj mozek pravidelně trénovat, zjistíte, že jste schopni toho zvládnout i mnohem více. Pomoci vám v tom mohou kurzy, které pořádá Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě.

„Naše knihovna nabízí kurzy trénování paměti třetím rokem. V předchozím období musely být bohužel přerušeny v důsledku koronavirové pandemie, nyní už se ale chystají podzimní akce. Věříme, že tentokrát vše poběží bez problémů. V případě, že by náhodou nastala nějaká další vlna, budeme připraveni kurzy zorganizovat alespoň online“, popsala Libuše Foberová, ředitelka Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě.

Všechny lekce a kurzy vedou certifikované trenérky paměti 1. stupně, které jsou členkami České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging. Kromě standardního kurzu připravují i specializované semináře, např. pro studium cizích jazyků.

„Naše kurzy jsou vhodné pro každého. Není potřeba žádná předchozí příprava, stačí jen chuť zažít něco nového. Na kurzech účastníky učíme různé mnemotechniky, které se dají využít v běžném životě, procvičujeme schopnost koncentrace či prostorové představivosti, zaměřujeme se na krátkodobou i dlouhodobou paměť“, uvedla jedna z lektorek Monika Oravová.

Pokud si nejste jisti, že je pro vás trénování paměti to pravé, můžete navštívit letní ukázkové lekce, které se budou konat ve středu 14. července. Získáte tu informace o principech a možnostech trénování paměti, vyzkoušíte si několik technik a dozvíte se o kurzech, které bude knihovna pořádat. 

Ukázkové lekce jsou bezplatné, je však nutné se předem zaregistrovat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP vybuduje novou tramvajovou smyčku Depo Hostivař, vybírá pro ni zhotovitele

15:06 DPP vybuduje novou tramvajovou smyčku Depo Hostivař, vybírá pro ni zhotovitele

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vybuduje u stanice metra Depo Hostivař novou, stejnojmennou tramv…