Moravskoslezský kraj: Bolt Tower v Dolních Vítkovicích bude svítit až do prosince v národních barvách

19.07.2018 19:18

Symbol Dolních Vítkovic, Ostravy a celého Moravskoslezského kraje Bolt Tower svítí od včerejšího večera v národních barvách. Dolní Vítkovice ji ve spolupráci s Moravskoslezským krajem rozsvítily symbolicky první večer nejbarevnějšího festivalu v zemi Colours of Ostrava. Na počest 100. výročí vzniku Československé republiky bude Bolt Tower svítit „v trikoloře“ až do prosince tohoto roku.

Moravskoslezský kraj: Bolt Tower v Dolních Vítkovicích bude svítit až do prosince v národních barvách
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Slavnostní rozsvícení proběhlo ve středu 18. 7. za účasti hejtmana Moravskoslezského kraje i dvorního architekta Dolních Vítkovic Josefa Pleskota „Dolní Vítkovice měly skvělý nápad a jsem rád, že se nám společně podařilo „královnu“ Bolt Tower rozsvítit v národních barvách. Až do prosince tohoto roku nám bude každý večer připomínat 100. výročí vzniku Československé republiky,“ říká hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Stávající osvětlení věže upravili v uplynulých dnech jištění horolezci speciálními fóliemi v barvách trikolory. „Vzhledem ke specifickému tvaru nástavby vysoké pece č. 1 jsme museli místo původně zamýšleného horizontálního řazení barev zvolit řazení vertikální. Samozřejmě jsme návrhy osvětlení konzultovali také s panem architektem Pleskotem,“ dodal ředitel Dolních Vítkovic Petr Koudela.

Bolt Tower zůstává během festivalu otevřená ve speciálním režimu pouze pro návštěvníky Colours of Ostrava. Standardní prohlídkový režim pro veřejnost bude fungovat zase od pondělí 23. 7. 2018.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Život očima lidí s psychosociálním postižením

14:02 Veřejný ochránce práv: Život očima lidí s psychosociálním postižením

Lidé s psychosociálním postižením na autorských fotografiích ukazují, že život mimo ústav je pro ně …