Moravskoslezský kraj: Do práce i do školy budou lidi na Českotěšínsku vozit autobusy ČSAD Havířov

2.4.2016 8:17 dop.

Veřejnou autobusovou dopravu bude na Českotěšínsku v následujících deseti letech zajišťovat akciová společnost ČSAD Havířov.

Moravskoslezský kraj: Do práce i do školy budou lidi na Českotěšínsku vozit autobusy ČSAD Havířov
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Vyplývá to ze smlouvy, kterou 30. března 2016 s dopravcem podepsal zástupce Moravskoslezského kraje – náměstek hejtmana pro dopravu a životní prostředí Daniel Havlík.

Dopravce ČSAD Havířov, a. s. vzešel z otevřeného výběrového řízení. Jeho nabídku vyhodnotili krajští radní jako nejvhodnější. Veřejné služby začne vítěz soutěže poskytovat od 11. prosince letošního roku.

Smlouva byla s ČSAD Havířov, a. s. uzavřena na 10 let. Po tuto dobu bude tento dopravce každoročně zajišťovat dopravní obslužnost na 18 linkách veřejné osobní dopravy v celkovém objemu 2 694 453 kilometrů. Moravskoslezský kraj bude ročně na tuto službu přispívat zhruba 42 milionů korun, na financování autobusových linek se budou z deseti procent podílet také města a obce z této části regionu.

„Uzavření smlouvy s vybraným dopravcem by mělo vnést do veřejné dopravy nejen stabilitu, ale také ekonomické výhody dlouhodobého kontraktu. Například bude zmodernizován vozový park, cestující budou vozit klimatizovaná nízkopodlažní vozidla s pohonem na CNG. Zvýší se tak kvalita cestování a veřejná osobní doprava bude dostupnější i pro osoby s omezenou možností pohybu,“ míní náměstek hejtmana Daniel Havlík.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: BMW testuje autonomní řízení v novém vývojovém areálu v Sokolově

16:11 CzechInvest: BMW testuje autonomní řízení v novém vývojovém areálu v Sokolově

V novém mobility centru BMW Group v Sokolově vznikly první dva moduly pro testování autonomních vozi…