Moravskoslezský kraj: Krajské dotace usnadní život lidem s autismem a zkvalitní pečovatelskou službu

12.02.2019 17:37

Moravskoslezský kraj finančně podpoří projekty, které zkvalitní život lidí s autismem a usnadní práci pečovatelům. Na tyto dotace půjde přes 200 tisíc korun z krajského rozpočtu. Rozhodli o tom krajští radní.

Moravskoslezský kraj: Krajské dotace usnadní život lidem s autismem a zkvalitní pečovatelskou službu
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Obecně prospěšná společnost Centrum sociálních služeb Ostrava tak od kraje dostane příspěvek 200 tisíc korun, aby si mohla pořídit 2 automobily pro pečovatelskou službu a využívat je pro práci pečovatelek v odlehlejších oblastech.

„V současnosti jsou pečovatelky Centra sociálních služeb Ostrava odkázány na cestování za klientem pouze jedním vozidlem pečovatelské služby a vlastními auty. Přeprava hromadnou dopravou je časově náročná a zejména v odlehlých oblastech kraje hodně komplikovaná. Pečovatelky tak budou mobilnější a péče o lidi v jejich přirozeném prostředí, která je pro občany velmi důležitá, se zkvalitní a bude dostupnější,“ uvedl náměstek hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil.

Moravskoslezský kraj také podpořil projekt spolku ADAM – autistické děti a my. Pomůže mu financovat kroužek pro 12 dětí s autismem, nazvaný Staň se radiotechnikem na VŠB-TU Ostrava. „V kroužku si děti vlastnoručně vyrobí rádio, které bude provozuschopné bez baterií. Jde o rozvoj sociálních i emočních dovedností u dětí s autismem. O užitečnosti tohoto projektu vůbec nelze pochybovat. I když nejde o náročný projekt z hlediska výše podpory - mluvíme ‚jen‘ o 21 tisících korun - přesto svým přínosem patří mezi projekty významné a potřebné. Děti se zdravotním postižením a jejich rodiče ho jistě ocení,“ dodal náměstek hejtmana Jiří Navrátil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: Účet za léčbu nemocí kostí a kloubů? Přes 3 miliardy korun

9:15 Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: Účet za léčbu nemocí kostí a kloubů? Přes 3 miliardy korun

Podle aktuálních údajů Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR přesáhly v loňském roce celkové n…