Moravskoslezský kraj: Krajský úřad je spolehlivý, bezpečný a funguje kvalitně a ekologicky

14.06.2019 17:56

Krajský úřad Moravskoslezského kraje udělal další kroky k tomu, aby byl vnímán jako důvěryhodná, efektivně fungující, komunikující, kompetentní veřejná instituce, která má spokojené klienty a partnery.

Moravskoslezský kraj: Krajský úřad je spolehlivý, bezpečný a funguje kvalitně a ekologicky
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj
reklama

Potvrzují to certifikáty, které nově získal nebo je znovu obhájil. Na dnešním jednání zastupitelstva je od certifikační společnosti převzal ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza.

Úřad nově získal certifikát prokazující splnění požadavků normy ČSN ISO/IEC 27001. „Občané si mohou být jistí, že veškeré informace, se kterými úřad pracuje, jsou bezpečně ochráněny. A teď na to máme i potvrzení certifikační autority - zaměstnanci úřadu dbají, aby všechny informace byly dostatečně chráněny před neoprávněnou manipulací, vždy dostupné všem stranám, které k nim mají mít přístup, a respektují právní předpisy, standardy, normy a doporučení týkající se bezpečnosti informací. Jsem rád, že skvěle obstáli ve velmi přísném auditu a kvalitní zabezpečení informací považují za nezbytnou samozřejmost v běžném pracovním procesu,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

Dodal, že certifikační společnost zároveň znovu prověřila, jak v krajském úřadu funguje systém řízení kvality a systém řízení přívětivý k životnímu prostředí, známý pod zkratkou EMAS. Krajský úřad i v tomto případě obstál. Obhájil certifikát prokazující splnění požadavků normy ČSN EN ISO 9001:2016, který potvrzuje, že svou činnost vykonává kvalitně, systematicky, transparentním způsobem založeným na strategickém plánování. Stejně tak obhájil, v rámci ověřování systému EMAS, certifikát ISO 14001, který má celosvětovou platnost. Spolu s tímto ověřením certifikační společnost vydala také potvrzení platnosti informací uvedených v Environmentálním prohlášení krajského úřadu za rok 2018.

„Moravskoslezský kraj je tak stále jediným krajem v Česku, který má na svém úřadu certifikovaný systém řízení EMAS a ISO 14001. V praxi to znamená, že dobrovolně, nad rámec legislativních požadavků pozitivně motivuje nejen zaměstnance krajského úřadu a příspěvkových organizací kraje, ale také veřejnost k odpovědnému přístupu k ochraně životního prostředí. Měřitelnými ukazateli jsou například spotřeba tepla, vody, papíru nebo množství vytříděného odpadu. V rámci EMAS také podporujeme rozvoj alternativních druhů dopravy v celém Moravskoslezském kraji, využíváme obnovitelné zdroje energie a také se hlásíme k principům chytrého regionu, jehož cílem je mimo jiné právě zlepšení kvality ovzduší, a tím i celkové kvality života v regionu,“ řekl ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza.

Získání nového a obhájení stávajících certifikátů prokazuje, že moravskoslezský krajský úřad svou činnost vykonává kvalitně, systematicky, transparentním způsobem založeným na strategickém plánování, s důrazem na zajištění bezpečnosti informací a vždy s ohledem na životní prostředí.

To potvrzuje i jedno z nejprestižnějších ocenění udělovaných v naší zemi za kvalitu ve veřejné správě, které krajský úřad v roce 2018 získal v Národní ceně kvality České republiky v programu Excelence. Spolu s oceněním Úspěšná organizace obdržel krajský úřad také mezinárodní certifikát Recognized for Excellence 4 star. „Náročné kompletní hodnocení činnosti úřadu v definovaných osmi pilířích poukázalo na vyspělost a kvalitativní posun celé organizace,“ upozornil Tomáš Kotyza s tím, že další směřování krajského úřadu poskytujícího vysoce profesionální služby s proklientským přístupem je popsáno v nové Strategii KÚ MSK do roku 2025.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Vrcholové vedení posílí o zkušeného manažera

22:54 České dráhy: Vrcholové vedení posílí o zkušeného manažera

Vrcholové vedení Českých drah posílí o zkušeného manažera. Dozorčí rada společnosti na svém řádném z…