Moravskoslezský kraj: Krajský úřad s Fakultní nemocnicí Ostrava hodnotil péči porodnic a novorozeneckých oddělení

18.07.2016 15:27 | Zprávy

Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Gynekologicko-porodnickou klinikou a Novorozeneckým oddělením Fakultní nemocnice v Ostravě každoročně vyhodnocuje výsledky všech porodnic a novorozeneckých oddělení v regionu. Letos se perinatologického auditu v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje zúčastnilo zhruba 60 specialistů.

Moravskoslezský kraj: Krajský úřad s Fakultní nemocnicí Ostrava hodnotil péči porodnic a novorozeneckých oddělení
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Pravidelný audit za účasti všech poskytovatelů i plátců zdravotní péče umožňuje včas podchytit vývojové trendy, odhalit medicínské i organizační nedostatky a hlavně navrhnout opatření, která by případné chyby v budoucnu eliminovala,“ vysvětluje Jiří Martinek, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví. „Tyto rozbory ukazatelů porodnické a novorozenecké péče v regionu prokazatelně přinesly významné zlepšení kvality poskytované péče. Proto v těchto auditech chceme pokračovat i v následujících letech,“ dodává náměstek Jiří Martinek.

Moravskoslezský kraj podporuje Perinatologický program vlády České republiky, jehož základním požadavkem je koncentrace všech závažných těhotenských i novorozeneckých patologií v centrech intenzivní (Fakultní nemocnice Ostrava) nebo intermediární (Městská nemocnice Ostrava) porodnické a novorozenecké péče. „Především centra intenzivní péče jsou vybavena velmi nákladnou přístrojovou technikou, která zajistí dokonalou diagnostiku, léčbu a následnou péči těhotným, rodičkám i novorozencům. Nezralé děti, které se v těchto centrech narodí, mají mnohonásobně vyšší šanci na zdravý vývoj než děti porozené v běžných porodnických zařízeních,“ sdělil Vít Unzeitig, zástupce přednosty gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

10:29 Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

Dvě originální plavidla Zlínského kraje zaujala o víkendu návštěvníky Holešovské Regaty. Pampeliška …