Moravskoslezský kraj: Krnovská průmyslovka dokončila opravy tělocvičny

15.02.2023 9:44 | Tisková zpráva

Tělocvična Střední školy průmyslové v Krnově má novou střechu i okna. Díky více než 18milionové investici je energeticky úspornější. Většinu nákladů pokryl ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj, který průmyslovku zřizuje. Přes milion a půl přispěla škola z vlastních prostředků.

Moravskoslezský kraj: Krnovská průmyslovka dokončila opravy tělocvičny
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Do školských budov investuje Moravskoslezský kraj kontinuálně. Tělesná výchova je nedílnou a důležitou součástí výuky, v dnešní době jsou to často jediné chvíle, kdy se děti školního věku aktivně hýbou. Proto je nezbytné školám poskytovat pro tyto hodiny kvalitní zázemí. Hodiny tělocviku mohou přispět k tomu, aby přibývalo mladých lidí, kteří se sportu věnují. Krnovská průmyslová škola má nyní zbrusu novou zateplenou střechu a vyměněná okna. Součástí projektu byla také instalace vzduchotechniky a kompletní zateplení fasády tělocvičny,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Stavební práce na tělocvičně trvaly zhruba 12 měsíců, kolaudace byla vydána na konci prosince minulého roku. „Celkové výdaje rekonstrukce byly vyčísleny na 18,67 milionu korun. V této částce jsou kromě stavebních prací a materiálu zahrnuty veškeré související náklady, jako je technický dozor nebo třeba administrace veřejné zakázky. Podobnými investicemi nejenže zhodnocujeme krajský majetek, ale také přispíváme k příjemnějšímu prostředí a ke zkvalitnění výuky,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania s tím, že škola z vlastních prostředků na investici přispěla 1,55 milionu korun. Zhotovitelem rekonstrukce byla společnost INTOZA, projektantem byla společnost MR Design CZ.

V měsíci lednu Moravskoslezský kraj dokončil i další investice ve školských zařízeních. Opavský školní statek má za 5 milionů korun zrekonstruovanou multifunkční místnost, V Dětském domově v Melči je pak nově zateplená podlaha půdy, i tato investice vyšla krajskou pokladnu na zhruba 5 milionů korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Bude válka?

Podle Řehky je válka Ruska s NATO možná. Možné v životě vše, to je pravda. Nakolik je ale podle vás taková válka pravděpodobná? A nebyla by to třetí světová? Nechci nic zlehčovat, ale nesnaží se tak Řehka ospravedlnit jen rekordní výdaje na obranu, minimálně s nimi přichází v době, kdy vláda potřebu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

22:02 Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (N…