Moravskoslezský kraj: Odisky zdarma jsou pro Karvinsko stále k dispozici

03.07.2018 14:49

Moravskoslezský kraj se snaží zastavit úbytek lidí, se kterým se potýká oblast Karvinska. Nabídka bezplatného cestování hromadnou dopravou tak platí pro lidi, kteří se trvale usadili a pracují v Karviné, Havířově nebo Orlové. Karty ODIS kraj nabízí v rámci projektu Zaměstnanecká mobilita.

Moravskoslezský kraj: Odisky zdarma jsou pro Karvinsko stále k dispozici
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj
reklama

„Snažíme se do těchto měst přilákat nové lidi. Aby tu začali plnohodnotně žít, pracovat a ideálně tu založili rodinu. Tento projekt má také v regionu udržet mladé lidi. Bezplatné cestování je jednou z motivací, aby u nás lidi zakotvili. Moravskoslezský kraj je dynamický region, který lidem nabízí nejen práci, ale i spoustu zábavy a krásných míst,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka a upozornil, že získat roční bezplatné jízdné mají zájemci možnost už jen do konce srpna, pak projekt končí.

„Odisku mohou získat lidé, kteří se přistěhovali do Karviné, Havířova a Orlové, taky absolventi denního studia střední nebo vysoké školy, kteří mají v těchto městech trvalé bydliště. Nabídka také platí pro zdravotníky, kteří v Karviné, Havířově nebo Orlové pracují ve zdravotnických zařízeních,“ řekl náměstek hejtmana Jakub Unucka a dodal, že kromě trvalého pobytu je další důležitou podmínkou být zaměstnaný, a to nejméně na poloviční úvazek.

Karta ODIS opravňuje držitele k cestování veřejnou osobní dopravou v rámci integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS.

Podrobné podmínky, požadavky a formulář žádosti o poskytnutí ODISky mohou všichni zájemci nalézt ZDE. Více informací poskytne Hana Šandová, e-mail ZDE, 731 653 527.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milosrdní bratři: Sedmnáct plicních ventilátorů darem míří z Česka do Itálie

22:03 Milosrdní bratři: Sedmnáct plicních ventilátorů darem míří z Česka do Itálie

Sedmnáct plicních ventilátorů od českých výrobců a desítky tisíc roušek a dalších ochranných prostře…