Moravskoslezský kraj: Ostravská škola podnikání a služeb má po rekonstrukci

23.11.2022 22:33 | Tisková zpráva

Mezi školami, které přes letní prázdniny „prokoukly“, je i Střední škola podnikání a služeb v Ostravě-Porubě. Rekonstrukci má za sebou její tělocvična, která je díky zateplení, výměně oken i dveří a novým rekuperačním jednotkám v učebnách energeticky úspornější. Výraznou proměnou prošla i vstupní hala, která je nyní modernější a reprezentativnější. Obě investiční akce si celkem vyžádaly přes 13 milionů korun.

Moravskoslezský kraj: Ostravská škola podnikání a služeb má po rekonstrukci
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Letní prázdniny bývají skvělou příležitostí pro opravy ve školách, ty letošní byly na ostravské Střední škole podnikání a služeb skutečně rušné. Kromě tělocvičny se zásadních změn dočkala i vstupní hala školy a celá chodba prvního patra budovy A. Ty byly stále původní, tedy z 60. let minulého století a rekonstrukci už opravdu potřebovaly. Nyní jsou moderní, působí svěžím dojmem a působí reprezentativně. První dojem bývá velmi důležitý, teď máme jistotu že škola na své návštěvníky, zaměstnance i žáky zapůsobí hned při vstupu příjemně a pozitivně,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a doplnil, že oprava vestibulu a chodby stála krajský rozpočet 2,36 milionu korun, zhotovitelem akce byla společnost ELMIDA.

Rekonstrukce tělocvičny si vyžádala 10,89 milionu korun. Moravskoslezský kraj získal na tuto investici 3,77 milionu korun z Operačního programu Životní prostředí financovaného EU. „Energetické úspory jsou aktuálně ve světě investic tématem číslo jedna. Proto se naše pozornost intenzivně ubírá i tímto směrem. Tělocvična ostravské střední školy podnikání a služeb je nyní zateplená, učebny mají rekuperační jednotky. Nová okna mají bezpečnostní skla a venkovní elektricky ovládané žaluzie, vyměněny byly i dveře. Budova tělocvičny je tak energeticky úspornější,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania s tím, že realizace rekonstrukce tělocvičny provedla společnost VESTAV group.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Pražští celníci opět zadrželi padělky za miliony

10:20 Celní správa: Pražští celníci opět zadrželi padělky za miliony

V pondělí 23. ledna odhalili pražští celníci na tržnici SAPA v Praze 4 - Libuši téměř dva tisíce kus…