Moravskoslezský kraj: Pětiletá Rebeka dostala na rehabilitaci bezmála sto tisíc

25. 8. 2020 7:32

Moravskoslezský kraj zorganizoval charitativní akci, jejíž cílem bylo přispět na léčbu malé dívenky, která trpí rozštěpem páteře. Akce „Šlapeme pro Rebeku“ vynesla 64 322 korun. Dalších 30 809 korun Rebece přispěli zaměstnanci úřadu, členové cyklistického týmu, kteří se účastnili Metrostav Handy Cyklo Maratonu. Rebeka byla jejich patronkou. Dnes si na hejtmanství Rebeka osobně převzala darovací šeky.

Moravskoslezský kraj: Pětiletá Rebeka dostala na rehabilitaci bezmála sto tisíc
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj
reklama

Na konci července lidé v rámci akce „Šlapeme pro Rebeku“ ujeli na crossfitových trenažérech přes 643 kilometrů. „Děkuji všem, kteří si před krajský úřad přišli zasportovat. Každý ujetý kilometr jsme proměnili za stokorunu. Rebeka peníze využije na neurorehabilitační programy a kompenzační pomůcky, které jsou pro její léčbu nesmírně důležité. Je to malá bojovnice, díky poctivému cvičení a úžasné trpělivosti a obětavosti svých rodičů dělá velké pokroky. Držím jí palce a přeji celé její rodině hodně síly a štěstí,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který na trenažéru před úřadem ujel rovných pět kilometrů.

Darovací šeky si Rebeka převzala na krajském úřadě v doprovodu svých rodičů. Šeky jí předali hejtman kraje Ivo Vondrák a ředitel úřadu Tomáš Kotyza, který byl kapitánem týmu Metrostav Handy Cyklo Maratonu. „Rebeka byla patronkou našeho týmu. Tento cyklistický závod pomáhá lidem s handicapem v jejich náročném boji. V každém týmu dokonce startuje i někdo se zdravotním s postižením. Je to sice náročná, ale taky skvělá akce, která pomáhá propojit svět zdravých a těch, kteří to mají v životě kvůli svému handicapu složitější. Děkuji svým kolegům z krajského úřadu, společně jsme ujeli 2222 kilometrů a chvílemi jsme si sáhli na dno,“ řekl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

Finanční dar byl poskytnut prostřednictvím Nadace Charty 77, která má zřízený speciální Fond Rebeka, který je výhradně určený na úhradu neurorehabilitačních programů a zdravotních kompenzačních pomůcek pro Rebeku Bábovou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚSZVM: Dědička odmítla majetek v hodnotě 10 milionů korun, podíl připadl státu

22:30 ÚSZVM: Dědička odmítla majetek v hodnotě 10 milionů korun, podíl připadl státu

Středočeské pracoviště ÚZSVM získalo spoluvlastnický podíl na nemovitostech ve Veleni v okrese Praha…