Moravskoslezský kraj: V Josefovicích se jezdí po novém, obec má opravený průtah

13.11.2021 21:23 | Tisková zpráva

V Josefovicích, které jsou součástí Klimkovic, mají nově opravenou silnici. Kilometr a půl dlouhý průtah je po kompletní opravě, která si vyžádala 20,7 milionu korun.

Moravskoslezský kraj: V Josefovicích se jezdí po novém, obec má opravený průtah
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Město Klimkovice zaplatilo 1,5 milionu, zbytek šel ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

„Díky dvouměsíčním intenzivním pracím se Josefovicemi nyní projíždí pohodlněji a bezpečněji. Kompletní opravy se dočkal kilometr a půl dlouhý úsek od křižovatky s ulicí Čs. Armády, která propojuje Josefovice s Klimkovicemi, až k odbočce na Janovice,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka a upřesnil, že se jedná o silnici III/46417.

„Silnice nemá jen nový koberec, opravovaly se také konstrukční vrstvy komunikace. Projekt zahrnoval i nové obruby a jednořádky ze žulových kostek na krajnicích, silnice je teď také lépe odvodněná, má nové uliční vpustě i poklopy kanalizačních šachtic a plynofikačních uzávěrů. Nové je také dopravní značení, a to svislé značky i vodorovné nástřiky na zemi,“ řekl náměstek hejtmana kraje Radek Podstawka s tím, že celkové náklady prací, které provedla společnost Jankostav, byly vyčísleny na 20,7 milionu korun včetně DPH.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

22:03 Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

V zahraničních operacích slouží kromě vojáků z povolání také jejich čtyřnozí kolegové. V Kosovu to j…