Moravskoslezský kraj: Žáci navštívili krasobruslařské zákulisí

25. 1. 2017 9:07

Moravskoslezský kraj podpořil Mistrovství Evropy v krasobruslení, které odstartuje v Ostravě 25. ledna, částkou 7,5 milionů korun. Kromě řady doprovodných akcí kraj zprostředkoval také nevšední sportovní zážitek žákům základních a středních škol v regionu, které pozval na tréninky krasobruslařů.

Moravskoslezský kraj: Žáci navštívili krasobruslařské zákulisí
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj
reklama

„Oslovili jsme zástupce základních a středních škol, zda by měli zájem podívat se, jak vlastně vypadá finální příprava sportovců před samotným šampionátem. Ovšem tak veliký zájem o pohled do zákulisí nás samotné překvapil,“ říká Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana pro školství s tím, že tréninky nakonec navštívilo přes dva tisíce žáků s pedagogickým doprovodem ze zhruba čtyř desítek škol v regionu. „Žáci si kromě sportovní podívané vyslechli při jednotlivých jízdách i profesionální komentáře a těší nás jejich kladné ohlasy. Myslím, že podobné akce mohou u mladých lidí zvýšit zájem o sport, a to nejen jako forma atraktivní podívané, ale především v jeho aktivním provozování,“ dodal náměstek Stanislav Folwarczny.

„Jsme moc rádi, že studenti mohli tuto akci bezplatně navštívit. Viděli jsme trénink tanečních párů a žen, velký úspěch měla také autogramiáda Tomáše Vernera,“ říká Věra Němečková, pedagožka Střední školy prof. Zdeňka Matějčka v Porubě.

Studenti a žáci obdrželi také vstupenky na samotný šampionát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Inovuje méně než polovina podniků

22:11 Český statistický úřad: Inovuje méně než polovina podniků

V období 2016–2018 inovovalo v Česku své produkty nebo podnikové procesy 47 % podniků, ve skupině ve…