Moravskoslezský kraj: Znáte výjimečného pěstouna? Nominujte ho na ocenění

20.05.2023 16:44 | Tisková zpráva

Moravskoslezský kraj dlouhodobě podporuje náhradní rodinnou péči. Jedním z kroků, jak na ni upozornit, je oceňování pěstounů, které se koná v rámci projektu Dejme dětem rodinu. Stejně jako v předchozích letech kraj i letos poděkuje třem pečujícím náhradním rodičům, kteří vzejdou z nominací veřejnosti.

Moravskoslezský kraj: Znáte výjimečného pěstouna? Nominujte ho na ocenění
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Ocenění výjimečným pěstounům předá náměstek moravskoslezského hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil na akci Den rodin s otevřeným srdcem aneb Spolu ruku v ruce, která se bude konat 23. září v Trojhalí Karolina v Ostravě.

„Každé dítě by mělo vyrůstat v přirozeném rodinném prostředí. Je to nejlepší pro jeho zdravý vývoj, je to nejlepší pro společnost. Proto podporujeme náhradní rodinnou péči. Věříme, že setkání s příběhy pěstounských rodin může některé lidi inspirovat nebo motivovat k tomu, aby se i oni ujali dítěte, které z nějakého důvodu nemůže být se svou biologickou rodinou, a otevřeli mu svou náruč a srdce. V Moravskoslezském kraji jsme v této oblasti poměrně úspěšní, moc bych si přál, aby se nám i nadále dařilo naplňovat hlavní vizi našeho projektu Dejme dětem rodinu,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a vyzval všechny, aby nominovali pěstouny, o kterých si myslí, že by si ocenění zasloužili.

Lidé mohou své nominace posílat do 15. června 2023 na emailovou adresu andrea.praskova@msk.cz.  Měli by v nich navržené pěstouny představit, stručně popsat jejich příběh a přístup. V nominaci nesmí chybět kontaktní údaje pěstounů, tedy jméno, emailová adresa a telefonní číslo.

„Ochota nabídnout zázemí, péči a lásku dítěti, které by jinak muselo žít v dětském domově, je úžasná. Pěstouni mají velké srdce, neskutečnou obětavost a často obrovskou trpělivost. Jejich aktivní přístup a odhodlání pomáhá náhradní rodinnou péči rozvíjet,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil s tím, že aktuálně je v Moravskoslezském kraji okolo 700 dětí které vyrůstají v domovech, i když by mohly žít v náhradních rodinách. Vloni bylo do náhradní rodinné péče či do osvojení přijato 90 dětí.  O nějakou formu náhradní rodinné péče v loňském roce požádalo 130 žadatelů.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Jak zvednout naši ekonomiku?

Že nás válcuje Čína není novinka, ale co s tím, když EU hází podnikatelům, firmám atd. klacky pod nohy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany uzavřelo s VTÚ rámcovou dohodu na dodávku mobilní dílenské techniky

16:08 Ministerstvo obrany uzavřelo s VTÚ rámcovou dohodu na dodávku mobilní dílenské techniky

Mobilní dílenská vozidla bude v příštích letech Armádě ČR dodávat státní podnik Vojenský technický ú…