Moravskoslezský kraj bude vystavovat vzácný exponát na výstavě motocyků

03.03.2017 15:42

Moravskoslezský kraj ve dnech 3. až 5. 3. 2017 představí vzácný motocykl na výstavě MOTOCYKL 2017 v Praze. Jedná se o unikátní motocykl značky Jawa 350 OHC z Expozice historických motocyklů v Ostravě, kterých bylo vyrobeno jen několik kusů. Tento silniční speciál byl vyroben v roce 1959 a je dochován ve zcela autentickém stavu. Proháněl se na něm také známý český závodník Gustav Havel.

Moravskoslezský kraj bude vystavovat vzácný exponát na výstavě motocyků
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj
reklama

Expozice historických motocyklů, jejímž vlastníkem je Moravskoslezský kraj, byla otevřena v listopadu roku 2015 v pavilonu C na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Obsahuje 42 kusů historických motocyklů s příslušenstvím včetně technické dokumentace, které daroval kraji akademický sochař a motocyklový závodník pan Miroslav Rybička, jenž sám některé exponáty restauroval.

„Vzácného daru, který věnoval pan Rybička Moravskoslezskému kraji, si velice vážíme. V Expozici historických motocyklů se nacházejí unikátní kousky, které bychom rádi ukázali milovníkům motocyklového sportu a nalákali je tím k návštěvě nejen této expozice, ale i dalších zajímavých míst v kraji. Třeba právě na motorce,“ uvedl náměstek hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška.

Na výstavě mohou návštěvníci stánku kromě prohlídky motocyklu získat také informace o turistických zajímavostech Moravskoslezského kraje a technických atraktivitách na TECHOTRASE, do které je zařazena i Expozice historických motocyklů v Ostravě.

Tradiční motoristická výstava MOTOCYKL 2017 se koná na Výstavišti v Praze-Holešovicích již po jedenadvacáté. Moravskoslezského kraje bude svůj vzácný exponát vystavovat v Průmyslovém paláci ve střední hale ve stánku č. 57.

V následujícím týdnu se pak motocykl přesune do Bratislavy, kde bude k vidění v rámci obdobné výstavy s názvem MOTOCYKEL 2017, a to na Výstavišti INCHEBA EXPO ve dnech 9. až 12. 3. 2017.

Více o Moravskoslezském kraji naleznete na www.motocykl-praha.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Jaderné, vodní a větrné elektrárny si virtuálně prohlédlo téměř 45 tisíc lidí

8:40 ČEZ: Jaderné, vodní a větrné elektrárny si virtuálně prohlédlo téměř 45 tisíc lidí

Celkem 1391 virtuálních prohlídek připravil ČEZ pro zájemce o energetiku během koronavirové pandemie…