Moravskoslezský kraj bude vystavovat vzácný exponát na výstavě motocyků

03.03.2017 15:42

Moravskoslezský kraj ve dnech 3. až 5. 3. 2017 představí vzácný motocykl na výstavě MOTOCYKL 2017 v Praze. Jedná se o unikátní motocykl značky Jawa 350 OHC z Expozice historických motocyklů v Ostravě, kterých bylo vyrobeno jen několik kusů. Tento silniční speciál byl vyroben v roce 1959 a je dochován ve zcela autentickém stavu. Proháněl se na něm také známý český závodník Gustav Havel.

Moravskoslezský kraj bude vystavovat vzácný exponát na výstavě motocyků
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Expozice historických motocyklů, jejímž vlastníkem je Moravskoslezský kraj, byla otevřena v listopadu roku 2015 v pavilonu C na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Obsahuje 42 kusů historických motocyklů s příslušenstvím včetně technické dokumentace, které daroval kraji akademický sochař a motocyklový závodník pan Miroslav Rybička, jenž sám některé exponáty restauroval.

„Vzácného daru, který věnoval pan Rybička Moravskoslezskému kraji, si velice vážíme. V Expozici historických motocyklů se nacházejí unikátní kousky, které bychom rádi ukázali milovníkům motocyklového sportu a nalákali je tím k návštěvě nejen této expozice, ale i dalších zajímavých míst v kraji. Třeba právě na motorce,“ uvedl náměstek hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška.

Na výstavě mohou návštěvníci stánku kromě prohlídky motocyklu získat také informace o turistických zajímavostech Moravskoslezského kraje a technických atraktivitách na TECHOTRASE, do které je zařazena i Expozice historických motocyklů v Ostravě.

Tradiční motoristická výstava MOTOCYKL 2017 se koná na Výstavišti v Praze-Holešovicích již po jedenadvacáté. Moravskoslezského kraje bude svůj vzácný exponát vystavovat v Průmyslovém paláci ve střední hale ve stánku č. 57.

V následujícím týdnu se pak motocykl přesune do Bratislavy, kde bude k vidění v rámci obdobné výstavy s názvem MOTOCYKEL 2017, a to na Výstavišti INCHEBA EXPO ve dnech 9. až 12. 3. 2017.

Více o Moravskoslezském kraji naleznete na www.motocykl-praha.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Vysílací studio Vltava se otevírá v nové, multimediální podobě

17:17 Český rozhlas: Vysílací studio Vltava se otevírá v nové, multimediální podobě

Kompletní rekonstrukce vysílacího studia stanice Český rozhlas Vltava, které se nachází v rozhlasové…