Moravskoslezský kraj podporuje protidrogovou prevenci: Ve vlakové soupravě se odehrává příběh závislostí

25.03.2017 13:37

Dotací ve výši téměř 967 tisíc korun podpoří Moravskoslezský kraj projekt protidrogové prevence REVOLUTION TRAIN Moravskoslezská tour 2017. Ve vlakové soupravě šesti vagonů se v několika rovinách odehrává příběh o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti.

Moravskoslezský kraj podporuje protidrogovou prevenci: Ve vlakové soupravě se odehrává příběh závislostí
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj
reklama

„Projekt Revolution Train je určitě vhodným doplňkem protidrogové prevence, a to nejen pro žáky středních a základních škol, ale i pro učitele a rodiče, aby si plně uvědomili případnou hrozbu. Všem doporučuji, aby si vlakovou soupravu, kde jednotlivé vagony simulují různá prostředí, prošli a opravdu prožili. Věřím, že velmi sugestivní pojetí může mladé lidi odradit od experimentování s drogami, případně ty, kteří už tento problém mají, navést správným směrem,“ říká Jiří Navrátil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast.

Součástí projektu REVOLUTION TRAIN je i sběr dat prostřednictvím anonymního dotazníku. „Výstupy anonymního dotazování můžeme využít při tvorbě koncepce protidrogové prevence,“ doplňuje náměstek Jiří Navrátil.

Moravskoslezský kraj se problematikou protidrogové prevence zabývá od roku 2003. V roce 2014 byla schválena Strategie protidrogové politiky Moravskoslezského kraje na období 2015 – 2020, jejíž součástí je i informovanost veřejnosti. Kraj ze svého rozpočtu podporuje také programy ve školách, zaměřené na primární prevenci rizikových projevů chování i na projekty zaměřené na včasnou intervenci v oblasti primární prevence rizikových projevů chování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Zlín: Austrálie je u nás plná klokanů

10:31 Zoo Zlín: Austrálie je u nás plná klokanů

Zlín - Zlínská zoo se může pochlubit dalším chovatelským úspěchem. Skupina 19 klokanů rudokrkých se …