Moravskoslezský kraj pokračuje v podpoře sociálního podnikání

20.02.2023 15:46 | Tisková zpráva

Moravskoslezský kraj pokračuje v podpoře sociálního podnikání. Chce tak přispět k zaměstnávání lidí s tělesným nebo sociálním znevýhodněním. Mezi sociální podniky kraj opět rozdělí 3 miliony korun na materiálně-technické vybavení i opravy či rekonstrukce sociálních podniků.

Moravskoslezský kraj pokračuje v podpoře sociálního podnikání
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Podporovat sociální podnikání je smysluplné. Rozvíjet možnosti pro lidi s tělesným nebo sociálním znevýhodněním dokonce považuji za naši povinnost. Pokud se nějaká firma nebo společnost rozhodla těmto lidem nabídnout uplatnění, je naše podpora na místě. Sociální podniky si za krajské peníze nakupují nejrůznější vybavení nebo opravy svých provozů, v minulém roce jsme například přispěli na nákup profesionální pračky, stroje na výrobu bonbónů, vyšívacího stroje nebo modernizaci kotelny,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a upřesnil, že o dotaci se mohou požádat sociální podniky, které jsou členem Klastru sociálních inovací a podniků – SINEC. Krajský úřad bude žádosti o dotaci přijímat od 24. do 31. března.

V oblasti podpory sociálního podnikání uzavřel Moravskoslezský kraj memorandum o spolupráci s Klastrem sociálních inovací a podniků – SINEC. Memorandum bylo poprvé uzavřeno v roce 2009, vždy po pěti letech je spolupráce obnovována. Naposledy se obě strany shodly na pokračování spolupráce v dubnu 2019. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost

22:08 CzechTourism: Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost

Víte, jak se na udržitelnost cestovního ruchu dívají lidé z různých oborů? Jakou roli v cestování hr…