Moravskoslezský kraj se představí na veletrhu Dovolená a Region, Lázeňství

01.03.2018 22:39

Vybrat si dovolenou, inspirovat se, kam zajet na výlet, které pamětihodnosti navštívit, kde relaxovat. To nabízí veletrh cestovního ruchu Dovolená a Region, Lázeňství 2018, na kterém se představí také Moravskoslezský kraj. Veletrh se bude konat od zítřka do neděle (2. - 4. 3. 2018) na výstavišti Černá louka v Ostravě.

Moravskoslezský kraj se představí na veletrhu Dovolená a Region, Lázeňství
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Hlavním tématem stánku Moravskoslezského kraje budou oslavy 100. výročí založení Československé republiky. Návštěvníci se tak mohou těšit na atmosféru prvorepublikové kavárny za hudebního doprovodu skupiny LAM TRIO, která bude hrát ve stylu 20. a 30. let minulého století.

„Pozornost určitě upoutá unikát ze sbírky Expozice historických motocyklů v Ostravě, kterou kraji daroval akademický sochař Miroslav Rybička. Jde o motocykl slavného závodníka Antonína Vitvara JAWA 350 OHV z roku 1938. Návštěvníci si budou moci ze stánku odnést originální fotografie v klobouku značky TONAK nebo s historickou motorkou slavného motocyklového závodníka,“ upozornil náměstek hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška.

Dodal, že na pultech stánku Moravskoslezského kraje se objeví také nové tiskoviny - letní i zimní mapy Beskydské a Jesenické magistrály, obecné turistické mapy celého regionu pro pěší turistiku a cykloturistiku. „Nově nabídneme také brožury Technické atraktivity v Moravskoslezském kraji a Sport a relax v Moravsko¬slezském kraji. A společnou brožuru čtyř moravských krajů Zažij Moravu!“, ve které jsou prezentovány TOP atraktivity celé Moravy,“ upřesnil náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Své aktuální produkty představí ve stánku Moravskoslezského kraje také zástupci šesti turistických oblastí: Beskydy – Valašsko, Jeseníky, Ostravsko, Těšínské Slezsko, Opavské Slezsko a Poodří – Moravské Kravařsko. Nebudou chybět ani ochutnávky regionálních produktů, například Štramberských uší nebo Kofoly.

„Věříme, že náš stánek se bude těšit velké pozornosti návštěvníků veletrhu a každý, kdo nás navštíví, si odnese užitečnou informaci, zajímavou publikaci, originální fotografii a celkově příjemný zážitek. O pohodovou atmosféru se bude i tentokrát starat hudební doprovod, takže bude na našem stánku živo. Srdečně zvu všechny nejen na tuto akci, ale i na další, které se budou konat v průběhu roku,“ řekl náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Více informací o Moravskoslezském kraji a připravovaných akcích v oblasti turismu najdete na stránkách ZDE a ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

navýšení dálniční známky

Uvažujete o tom, že by cena každý rok rostla. O kolik? A porostou také lidem každoročně platy? Třeba teď jsou reálné mzdy na minimum.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Novojičínský Domov Duha výrazně zvýší kapacitu i kvalitu péče díky rekonstrukci

7:33 Moravskoslezský kraj: Novojičínský Domov Duha výrazně zvýší kapacitu i kvalitu péče díky rekonstrukci

Začíná komplexní rekonstrukce Domova Duha v Novém Jičíně, který je určen pro osoby v pokročilém věku…